top of page

Koncerty

Ne ----
28.05.

Gauč na V´ystavišti
KHAMORO PARTY

Odstartujte s námi letošní jubilejní 25. ročník Světového romského festivalu Khamoro prvním koncertem pod širým nebem! Sejdeme se v Gauči ve Stromovce! Nechte se roztančit fúzí romské hudby, swingu, latiny, ale i rock'n'rollu a balkánských rytmů. Feri z Česka a Kal ze Srbska vás nenechají v klidu. Těšit se můžete i na speciální hosty – taneční skupinu Bengalofunk. Jejich výkony jsou naprostou špičkou toho, co nabízí česká urban dance scéna. To bude party!

feri-cesco
KAL/ SRBSKO

FERI / ČESKO

BENGALOFUNK/ ČESKO

KAL/ SRBSKO

BENGALOFUNK/ ČESKO

64916118_871451133213787_6177991876096819200_n 2(1).jpg

Klasické romské písně v netradičním pojetí? Nechte se vtáhnout do svůdné a zároveň divoké kombinace tradiční romské hudby, swingu, latiny a balkánských rytmů! Přesně to nabízí Feri z Česka! Lákají na skvělý zpěv, energické rytmy a výraznou flétnu. I když kapela vznikla teprve nedávno, její členové nejsou žádní nováčci. Zakladatelem skupiny je zpěvák a kytarista Feri Barkoci, který má za sebou bohatou hudební kariéru.

VIDEO

kal_web 1.png

Jak jde dohromady tradiční romská balkánská hudba a rock'n'roll? Přesvědčte se o tom sami! Kal ze Srbska přichází se zcela novým rozměrem hudby, který sami členové kapely označují jako „Rock 'n' Roma“. V jejich skladbách uslyšíte taky prvky jazzu, blues, popu, swingu, ale i třeba reggae a orientální vlivy. Skupina se dala dohromady v roce 1996 a od té doby odehrála víc než tisíc koncertů po celém světě. Jejich alba bodují v mezinárodních žebříčcích world music. A není divu!

VIDEO

bengalofunk_web 1.png

Taneční show, na kterou jen tak nezapomenete! Bengalofunk – parta složená z předních tanečníků české urban dance scény. Jde o formu tance, která zahrnuje různé styly, jako je hip-hop, breakdance, popping, locking nebo house dance. Jednotliví členové skupiny vyhráli nespočet tanečních battlů a soutěží nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Skupinu vede profesionální tanečník, choreograf a freestyler Roman „Kalo“ Kejík, který je držitelem několika tanečních cen a vyučuje tanec po celé Evropě.

VIDEO

Po ----
29.05.

Jeruzalémská synagoga
KONCERT KLASICKÉ HUDBY

Romové a operní pěvci? Ano! Zapomeňte na všechny předsudky. Sopranistka opery Národního srbského divadla Nataša Tasić Knežević, barytonista Miro Bartoš a sopranistka Bohumila Sommerová - oba z Divadla J. K. Tyla v Plzni - vás přesvědčí o tom, že romští umělci nejsou jen skvělými interprety tradičních písní, ale i klasické hudby. Na koncertě je doplní kvartet houslového mistra Ivana Heráka. To všechno v úchvatném prostředím Jeruzalémské synagogy. Tohle bude neobvyklý umělecký zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat...

NATAŠA TASIĆ KNEŽEVIĆ /SRBSKO
MIRO BARTOŠ / ČESKO
BOHUMILA

NATAŠA TASIĆ KNEŽEVIĆ /SRBSKO

natasa-tasic-knezevic-i-sasa-knezevic-kcb-768x651 2.png

Zpěvačka s křišťálově čistým tónem a světlou barvou hlasu. Původně sice studovala dopravní inženýrství, své největší lásky – zpěvu – se ale nikdy nechtěla vzdát. Zapsala se proto na zpěv na Akademii výtvarných umění v Bělehradě. A udělala dobře. Bodovala v několika mezinárodních soutěžích - v roce 2009 dokonce získala 3. místo v prestižním klání Ibla Grand Prize Music Competition v Itálii. V Národním srbském divadle ztvárnila mimo jiné jednu z hlavních postav v Mozartově opeře Don Giovanni. Spolu se svým manželem, klavíristou Sašou Kneževićem, vystupuje po celé Evropě.

VIDEO

MIRO BARTOŠ / ČESKO

miro_web 1.png

Hluboký hlas a obrovské charisma – absolvent klasického zpěvu na Konzervatoři Plzeň Miro Bartoš je nejspíš nejznámějším romským operním pěvcem v Česku. Je sólistou v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Už za svého vysokoškolského studia reprezentoval Západočeskou univerzitu v kanadském Montrealu a dnes účinkuje v operách a operetách po celém světě, včetně Spojených států amerických, Francie nebo Německa. Svým nápaditým projevem uchvátil hlavně dětské diváky jako Papageno v kouzelném lese, tedy komorní verze Mozartovy Kouzelné flétny.

VIDEO

BOHUMILA SOMMEROVÁ / ČESKO

bohumila_web 1.png

Že jde síla a něžnost dohromady? Až uslyšíte Bohumilu Sommerovou, uvěříte sami. Její láska ke klasické hudbě se začala prohlubovat na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě, kde po absolvování konzervatoře studovala
operní a koncertní zpěv. Spolupracuje s plzeňským Divadlem J. K. Tyla, kde je její bratr Miro Bartoš sólistou s povinností sboru. V současné době se věnuje hlavně sólové dráze. Na svých koncertech se snaží propojovat milovanou klasiku s romskou hudbou, na kterou nedá taky dopustit.

VIDEO

KVARTET IVANA HERÁKA / ČESKO

kvartet_web 1.png

Láska k hudbě, rodinná soudržnost a nadšení pro nové hudební výzvy. To všechno spojuje kvartet Ivana Heráka, jednoho z nejvyhledávanějších houslových virtuózů v Česku. V době, kdy jako lektor působil na Mezinárodní konzervatoři Praha, se právě pod jeho křídly zformovalo neobyčejné kvarteto. Hrají v něm oba jeho synové - Ivan, absolvent Pražské konzervatoře hry na housle, a Filip, kontrabasista, který letos maturuje na Mezinárodní konzervatoři Praha. Mužskou trojici pak doplňuje violoncellistka Johana Keltová.

VIDEO

Mask group.jpg
KVARTET IVANA HERÁKA / ČESKO

Út ----
30.05.

Lucerna Music Bar
KONCERT GYPSY JAZZU

Zažijte naprosto ojedinělou kombinaci klasického jazzu a tradiční romské hudby! Ani letos nebude na Khamoru chybět celosvětově známý gypsy jazz. K 25. narozeninám jsme pro návštěvníky přichystali skutečnou špičku – dorazí totiž fenomenální The Rosenberg Trio & Family z Nizozemí! Členové této slavné rodiny připravili pro jubilejní ročník Khamora speciální vystoupení!

THE ROSENBERG TRIO & FAMILY

THE ROSENBERG TRIO & FAMILY / NIZOZEMÍ

Trio & Johnny en Mozes 3 zg by Peter van Hout 1.png

Největší světové hvězdy gypsy jazzu – to jsou bez nadsázky členové slavného rodu Rosenbergů z Nizozemí! Kdo je někdy slyšel, těžko může na jejich vystoupení zapomenout. Jejich kytarové umění inspirované legendárním Django Reinhardtem okouzluje posluchače po celém světě už víc než 30 let - vystoupili dokonce i ve slavné Carnegie Hall v New Yorku. Samotný Stochelo Rosenberg patří k nevyhledávanějším sólovým kytaristům. Je známý svým překvapivým a virtuózním stylem, kreativitou, jasností a přesností hry. Často se o něm mluví jako o jednom z nejlepších gypsy jazzových kytaristů, přestože on sám takové superlativy slyší nerad. Se svým triem vystupoval po boku těch největších světových hvězd, jako je například Luciano Pavarotti, Stéphane Grappelli nebo Toots Thielemans. Stochelo Rosenberg je zkrátka živá legenda! K 25. narozeninám připravil spolu se členy jeho slavné rodiny naprosto speciální vystoupení.

VIDEO

Mask group(1).jpg

Čt ----
01.06.

La Fabrika
KONCERTY TRADIČNÍ ROMSKÉ HUDBY

Nefalšované flamenco, maďarské čapáše, divoká balkánská dechovka i tradiční písně českých a slovenských Romů! To nejlepší z romské hudby z celého světa na jednom místě! Přijďte do La Fabriky a užijte si jedinečnou atmosféru, kterou na žádném jiném festivalu v Česku nenajdete!

ALL-STAR BAND / ČESKO
ARBAT & BOLOU FERRÉ / FRANCIE
KOČANI ORKESTAR / SEVERNÍ MAKEDONIE

ALL-STAR BAND / ČESKO

ARBAT & BOLOU FERRÉ / FRANCIE

KOČANI ORKESTAR / SEVERNÍ MAKEDONIE

IMG_0145 2.png

Ti nejlepší romští muzikanti z Česka a Slovenska na jednom pódiu! Zpěvák a klávesák Milan Kroka, houslový virtuos Marek Balog, legendární klavírista Zdeněk Lázok nebo muzikálová zpěvačka Mária Bikárová se dali dohromady speciálně 25. narozeninám Khamora. Těšit se můžete na tradiční sklady českých a slovenských Romů v té nejautentičtější podobě. Je libo divoký čardáš, nebo srdceryvné halgató? Dostane se na všechno!

VIDEO

arbat_web 1.png

Jak vypadá tradiční romská hudba a tanec v 21. století? Přesně jako Arbat z Francie! Členové tohoto hudebně-tanečního souboru vycházejí z tradiční hudby a tance ruských Romů – ostatně i jejich název vzdává hold slavné bohémské moskevské čtvrti. Do svých aranžmá ale přináší i moderní prvky z jazzu, swingu nebo latinské hudby. Tahle fenomenální show nebude na Khamoru poprvé, pro svůj úspěch ale nemůže na jubilejním ročníku chybět. A vy byste si jejich vystoupení neměli nechat ujít taky!

VIDEO

Kocani_Orkestar_02_lores 2.png

Jedna z nejoriginálnějších a nejznámějších balkánských dechovek na planetě! Jedinečný styl, živelné vystupování a hlavně energická hudba! Jestli někdo proslavil Severní Makedonii za jejími hranicemi, tak to byli nepochybně právě Kočani Orkestar. Do povědomí lidí se tahle nejhlasitější a nejsehranější balkánská kapela dostala na konci osmdesátých let minulého století. Od té doby vyprodává sály po celém světě! Zažijte na vlastní kůži koncert dechovky, která rozpoutala současnou balkánskou hudební mánii ve světě!

VIDEO

Le Rom

LE ROM / MAĎARSKO

Lerom (1) 1.png

Autentické maďarské čardáše, které vás zaručeně zvednou ze židle! Jestli si libujete v chytlavých a jednoduše zapamatovaných melodiích s rychlými rytmy, pak si Le Rom zamilujete. Ostatně ne nadarmo bodovala v Maďarsku v tamní talentové televizní soutěži Talentometer – díky hlasům diváků zvítězila před deseti lety v kategorii autentický folk. Těšit se můžete na to nejlepší, co romská maďarská folková hudba může nabídnout. Bravurní zpěv, skvělá hra na typické kovové džbány, tamburu nebo kytaru a samozřejmě energické čapáše!

VIDEO

Mask group(2).jpg

----
02.06.

La Fabrika
KONCERTY TRADIČNÍ ROMSKÉ HUDBY

Nefalšované flamenco, maďarské čapáše, divoká balkánská dechovka i tradiční písně českých a slovenských Romů! To nejlepší z romské hudby z celého světa na jednom místě! Přijďte do La Fabriky a užijte si jedinečnou atmosféru, kterou na žádném jiném festivalu v Česku nenajdete!

MAHALA RAI BANDA
MARCELA / FRANCIE
MARKO ŠABANOVIĆ

MAHALA RAI BANDA / RUMUNSKO

MARCELA / FRANCIE – SLOVENSKO

MARKO ŠABANOVIĆ / SRBSKO

4 2.png

Skuteční mistři balkánské romské hudby! Jedenáctičlenná kapela plná života a energie patří k nejoblíbenějším romským skupinám v celé Evropě a USA. Jejich skladba Mahalageasca se objevila dokonce i ve slavném filmu Borat. Mahala Rai Banda spojuje tradiční romskou hudbu, balkánskou dechovku, soul, tureckou i arabskou hudbu se špetkou reggae a taneční hudby. Členové kapely pocházejí z rumunských vesnic Clejani a Zeci Prajine. Ty jsou přímo pověstné neuvěřitelnou koncentrací romských virtuosů! Takže vás čekají opravdu ti nejlepší z nejlepších!

VIDEO

MARCELA _band _alain smilo 2.png

Když láska k romské hudbě spojuje. Přesně to platí pro francouzsko-slovenskou formaci, jejíž frontmankou je Marcela Cisárová. Romská zpěvačka a tanečnice vyrůstala na Slovensku, kde studovala v divadle Romathan v Košicích. Od poloviny devadesátých let ale žije ve Francii. Přestože je kalderašského původu, její spoluhráči jsou Neromové. Společně tvoří energickou kapelu, která spojuje modernu a folklor zemí střední a východní Evropy. Věřte, že Marcelin silný hlas si hned zamilujete!

VIDEO

Marko2-3.16 2.png

Charismatický romský zpěvák, který si svým umem získá nejen dámskou část publika! V rodném Srbsku bodoval v řadě televizních talentových soutěží. Vystupuje nejen ve své domovině, ale i v Rakousku, Německu, Belgii a Francii. Jeho písně mají na Youtube statisíce zhlédnutí. Velký hudební talent a výrazný hlas zdědil po svém dědečkovi – Šabanovi Bajramovićovi, který byl označovaný za krále romské hudby. Právě na jeho počest a současně k 25. narozeninám Khamora připravil Marko Šabanović naprosto speciální vystoupení!

VIDEO

PUERTO FLAMENCO

PUERTO FLAMENCO / ŠPANĚLSKO

Puerto1 2.png

Nespoutaná energie, syrové emoce, orgie zvuků i naprosté ticho. Vystoupení, ze kterého vám opravdu poklesne čelist a naskočí husí kůže! A aby taky ne – členové Puerto Flamenco patří k nejlepším flamencovým tanečníkům a hudebníkům na světě. Pocházejí přímo ze srdce španělské Sevilly – kolébky tohoto španělského národní klenotu. Skupinu s téměř dvacetiletou historií vede tanečnice Francesca 'La Chica', která svým výrazem a divokými pohyby dokáže ztvárnit hrdost a krásu ženství. Nejlepší a nefalšované flamenko? Puerto Flamenco!

VIDEO

Mask group(3).jpg

So ----
03.06.

Divadlo Archa
GALAKONCERT

Vrchol týdenního festivalového týdne! Finálový galakoncert v Divadle Archa nabídne vystoupení všech kapel, které se publiku představily v předchozích dvou dnech na koncertech tradiční romské hudby v La Fabrice. Na závěr všichni účinkující zazpívají mezinárodní romskou hymnu Gelem, gelem. Neskutečný zážitek, neskutečná energie, neskutečná atmosféra!

ALL-STAR BAND
ARBAT & BOULOU FERRÉ
KOČANI ORKESTAR

ALL-STAR BAND / ČESKO

IMG_0145 2.png

Ti nejlepší romští muzikanti z Česka a Slovenska na jednom pódiu! Zpěvák a klávesák Milan Kroka, houslový virtuos Marek Balog, legendární klavírista Zdeněk Lázok nebo muzikálová zpěvačka Mária Bikárová se dali dohromady speciálně 25. narozeninám Khamora. Těšit se můžete na tradiční sklady českých a slovenských Romů v té nejautentičtější podobě. Je libo divoký čardáš, nebo srdceryvné halgató? Dostane se na všechno!

VIDEO

ARBAT & BOULOU FERRÉ / FRANCIE

arbat_web 1.png

Jak vypadá tradiční romská hudba a tanec v 21. století? Přesně jako Arbat z Francie! Členové tohoto hudebně-tanečního souboru vycházejí z tradiční hudby a tance ruských Romů – ostatně i jejich název vzdává hold slavné bohémské moskevské čtvrti. Do svých aranžmá ale přináší i moderní prvky z jazzu, swingu nebo latinské hudby. Tahle fenomenální show nebude na Khamoru poprvé, pro svůj úspěch ale nemůže na jubilejním ročníku chybět. A vy byste si jejich vystoupení neměli nechat ujít taky!

VIDEO

KOČANI ORKESTAR / SEVERNÍ MAKEDONIE

Kocani_Orkestar_02_lores 2.png

Jedna z nejoriginálnějších a nejznámějších balkánských dechovek na planetě! Jedinečný styl, živelné vystupování a hlavně energická hudba! Jestli někdo proslavil Severní Makedonii za jejími hranicemi, tak to byli nepochybně právě Kočani Orkestar. Do povědomí lidí se tahle nejhlasitější a nejsehranější balkánská kapela dostala díky účinkování ve filmu slavného režiséra Emira Kusturici Dům k pověšení. Od té doby vyprodává sály po celém světě! Zažijte na vlastní kůži koncert dechovky, která rozpoutala současnou balkánskou hudební mánii ve světě!

VIDEO

MARKO ŠABANOVIĆ
PUERTO FLAMENCO
MARCELA / FRANCIE

MARKO ŠABANOVIĆ / SRBSKO

Marko2-3.16 2.png

Charismatický romský zpěvák, který si svým umem získá nejen dámskou část publika! V rodném Srbsku bodoval v řadě televizních talentových soutěží. Vystupuje nejen ve své domovině, ale i v Rakousku, Německu, Belgii a Francii. Jeho písně mají na Youtube statisíce zhlédnutí. Velký hudební talent a výrazný hlas zdědil po svém dědečkovi – Šabanovi Bajramovićovi, který byl označovaný za krále romské hudby. Právě na jeho počest a současně k 25. narozeninám Khamora připravil Marko Šabanović naprosto speciální vystoupení!

VIDEO

PUERTO FLAMENCO / ŠPANĚLSKO

Puerto1 2.png

Nespoutaná energie, syrové emoce, orgie zvuků i naprosté ticho. Vystoupení, ze kterého vám opravdu poklesne čelist a naskočí husí kůže! A aby taky ne – členové Puerto Flamenco patří k nejlepším flamencovým tanečníkům a hudebníkům na světě. Pocházejí přímo ze srdce španělské Sevilly – kolébky tohoto španělského národní klenotu. Skupinu s téměř dvacetiletou historií vede tanečnice Francesca 'La Chica', která svým výrazem a divokými pohyby dokáže ztvárnit hrdost a krásu ženství. Nejlepší a nefalšované flamenko? Puerto Flamenco!

VIDEO

MARCELA / FRANCIE – SLOVENSKO

MARCELA _band _alain smilo 2.png

Když láska k romské hudbě spojuje. Přesně to platí pro francouzsko-slovenskou formaci, jejíž frontmankou je Marcela Cisárová. Romská zpěvačka a tanečnice vyrůstala na Slovensku, kde studovala v divadle Romathan v Košicích. Od poloviny devadesátých let ale žije ve Francii. Přestože je kalderašského původu, její spoluhráči jsou Neromové. Společně tvoří energickou kapelu, která spojuje modernu a folklor zemí střední a východní Evropy. Věřte, že Marcelin silný hlas si hned zamilujete!

VIDEO

LE ROM / MAĎARSKO
MAHALA RAI BANDA

LE ROM / MAĎARSKO

MAHALA RAI BANDA / RUMUNSKO

Lerom (1) 1.png
4 2.png

Autentické maďarské čardáše, které vás zaručeně zvednou ze židle! Jestli si libujete v chytlavých a jednoduše zapamatovaných melodiích s rychlými rytmy, pak si Le Rom zamilujete. Ostatně ne nadarmo bodovala v Maďarsku v tamní talentové televizní soutěži Talentometer – díky hlasům diváků zvítězila před deseti lety v kategorii autentický folk. Těšit se můžete na to nejlepší, co romská maďarská folková hudba může nabídnout. Bravurní zpěv, skvělá hra na typické kovové džbány, tamburu nebo kytaru a samozřejmě energické čapáše!

VIDEO

Skuteční mistři balkánské romské hudby! Jedenáctičlenná kapela plná života a energie patří k nejoblíbenějším romským skupinám v celé Evropě a USA. Jejich skladba Mahalageasca se objevila dokonce i ve slavném filmu Borat. Mahala Rai Banda spojuje tradiční romskou hudbu, balkánskou dechovku, soul, tureckou i arabskou hudbu se špetkou reggae a taneční hudby. Členové kapely pocházejí z rumunských vesnic Clejani a Zeci Prajine. Ty jsou přímo pověstné neuvěřitelnou koncentrací romských virtuosů! Takže vás čekají opravdu ti nejlepší z nejlepších!

VIDEO

bottom of page