top of page

Koncerty

Igor
Vanesa

Ne ----
26.05. ----                       
19:30

Gauč na V´ystavišti
KHAMORO PARTY

Buďte u startu 26. ročníku největšího romského festivalu na světě! Věřte, že první koncert pod širým nebem bude stát za to! Čekají vás totiž miláčci českých a slovenských Romů – Igor Kmeťo a Vanesa Horáková! A bez nich se dnes neobejde žádná pořádná romská oslava. Na Khamoro party letos zkrátka nemůžete chybět! 

IGOR KMEŤO (SVK)

Hvězda současné romské hudby, na jehož písních vyrostlo už pár generací. Charismatický funkový zpěvák a všestranný hudebník, kterého zná snad každý Rom v Česku i na Slovensku. To je Igor Kmeťo! Proslavil se hlavně působením v kapele Kmeťoband spolu se svým otcem. Za průlomové album Bubamara z roku 2003 získali dokonce výjimečné ocenění – multiplatinovou desku. Spolupracuje s hvězdami českého a slovenského showbyznysu jako třeba Rytmus, Dara Rolins nebo Anita Soul. Jeho songy mají na internetu milionová zhlédnutí. A není divu!


VANESA HORÁKOVÁ (SVK)

Pojďme ruky hore! Zřejmě nejslavnější song teprve šestnáctileté Vanesy Horákové doslova obletěl celý svět. Jen na Youtube má skoro 6 milionů zhlédnutí! I když kariéra rodačky ze Slovenska teprve začíná, už teď má pořádně našlápnuto. V současné době patří Vanesa k nevyhledávanějším romským zpěvačkám nejen Slovensku, ale taky v Česku. Upozornila na sebe loni, když se objevila v jedné televizní talentové show. A od té doby má jedno vystoupení za druhým. Přesvědčte se o jejím mimořádném talentu i vy! Na Khamoro party!

Swing

Po ----
27.05.
----                        20:00

Jazz Dock
KONCERT GYPSY JAZZU

Fenomén, který propojuje klasický jazz s tradiční romskou hudbou. Ani letos na Khamoru nepřijdete o gypsy jazz! Po celé planetě uznávaný hudební žánr, ve kterém se odráží emoce, momentální nálada i celý život muzikanta. Těšit se můžete na skutečné mistry, kteří následují stopy zakladatele gypsy jazzu – samotného Django Reinhardta. Buďte u toho!

SWING À LA DJANGO (HUN)


Hvězdy světového formátu! To jsou bez nadsázky Swing à la Django z Maďarska. Jejich hudba nabízí stylovou směs autentické maďarské hudby, francouzských šansonů, swingu, tanga a jazzu. Swing à la Django vyprodávají sály po celém světě – od Německa, Rakouska, Rumunska, Finska až po Velkou Británii nebo Čínu. V minulosti členové této formace spolupracovali s legendami jako Stochelo Rosenberg, Sting, Andrea Bocelli nebo Roby Lakatos. Zahráli si v těch nejslavnějších koncertních síních – včetně Carnegie Hall v New Yorku. Tihle borci prostě nemůžou na největším romském festivalu na světě chybět!

fondo3.jpg
Quintet

Út ----
28.05.
----                        20:00

Jazz Dock
KONCERT GYPSY JAZZU

Zažijte naprosto ojedinělou kombinaci klasického jazzu a tradiční romské hudby na druhém koncertu! Připravte se na další mistrovské vystoupení, ze kterého si odnesete jedinečný zážitek. Zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat!

QUINTET OF THE HOT CLUB DE FRANCE (FRA)

Muzikanti pocházející z různých koutů světa, jejichž srdce bijí pro hudbu 30. let! To je nový Quintet of the Hot Club de France inspirovaný kultovním a stejnojmenným uskupením otců zakladatelů gypsy jazzu - Django Reinhardta a Stéphana Grapelliho. Spojení izraelského kytaristy Duveda Dunajevského, který je považovaný za jednoho z nejautentičtějších pokračovatelů Django Reinhardta, a ruského houslového virtuosa Daniela Garlického slibuje nevídaný umělecký zážitek! Hlavní dvojici umělců na koncertě doplní další tři talentovaní muzikanti: Andrea Soria, Pierre Richeux a Scott Koehler. To bude nářez!

fondo1.jpg
Lavutari

St ----
29.05.
----                        19:00

Jeruzalémská synagoga
KONCERT KLASICKÉ HUDBY

Klasická hudba, moderními prvky a romské rytmy – jak jde tohle dohromady? Skvěle! Přesvědčí vás o tom hudební seskupení Lavutari di Praga pod vedením Ivana Heráka, jednoho z nejvyhledávanějších houslových virtuózů v Česku. Atmosféru večera plného různých uměleckých stylů umocní úchvatné prostředí Jeruzalémské synagogy. Poznejte tak trochu jinou klasiku!

LAVUTARI DI PRAGA (CZE)


Rodinná pouta, přátelské vazby, ale hlavně láska k hudbě. To všechno spojuje Lavutari di Praga. Hudební těleso nadchne ojedinělým mixem klasické hudby, moderních prvků a romských rytmů. Uskupení vede slavný houslový virtuos Ivan Herák, který je vždy zárukou kvalitní muziky! V Lavutari di Praga vystupuje s muzikanty s klasickým hudebním vzděláním. Hrají v něm i jeho oba synové – Ivan na housle a Filip na kontrabas. Do party k sobě vzali mimo jiné uznávané houslisty Josefa Šenkiho a Sebastina Holuba, mimořádně talentovaného kytaristu Milana Nováka, cimbalistu Josefa Holuba, výtečného akordeonistu Zoltána Vöröse a kontrabasistu Petra Nováka. Všichni doprovodí Erikou Novákovou, zpěvačku s hlasem jako zvon!

fondo6.jpg

Čt ----
30.05.
----                        19:00

La Fabrika
KONCERT TRADIČNÍ ROMSKÉ HUDBY

Nefalšovaná romská cimbálovka, olašské čapáše, autentické flamenco nebo balkánská dechovka! Zažijte tradiční romskou hudbu z celého světa na jednom místě! Přijďte do La Fabriky hned na dva koncerty! Takovou atmosféru na žádném jiném festivalu v Česku nenajdete!

Cimbalovka
Ame roma
ciganos

CIMBÁLOVKA ERIKA HOLUBA (CZE)


Je libo pořádný veselý čardáš, nebo tesklivé halgató? Cimbálovka Erika Holuba má ve svém repertoáru všechno, co si pod pojmeme tradiční romská hudba českých a slovenských Romů můžeme představit. Cimbál, housle, violu, kontrabas a znamenitou zpěvačku ze slavné muzikantské rodiny – Eriku Fečovou! I když uskupení vzniklo teprve nedávno, sešli se v něm přední romští muzikanti, kteří spolu na různých akcích hrají už dlouhá léta. Zavzpomínejte na staré dobré časy! Tahle cimbálovka vás vrátí do doby, kdy zvuky romské hudby zněly v každé druhé vinárně nebo restauraci. A zpívalo a hrálo se až do rána!

AME ROMA (LVA)


CIGANOS D'OURO (PRT)


Taky milujete písně a tance z legendárního filmu Cikáni jdou do nebe? Sólový jednohlas, který za doprovodu sedmistrunné kytary střídá vícehlas, barevné sukně, romance… Soubor, který více než 50 let rozvíjí romskou tradiční hudbu a tance u Baltského moře, vám tohle všechno nabídne! Lotyšští Ame Roma přivezou do Prahy autentickou romskou kulturu z východní Evropy, která stále neztratila svůj jedinečný kolorit a pravého ducha kočovného romského života! Připravte se na srdceryvné skladby a skvělé tanečnice, které vás přenesou do doby, kdy se pro pravou lásku dělalo všechno!

Směs zvuků španělského flamenca, portugalského fada i arabských rytmů ze severní Afriky. To jsou jen v krátkosti portugalští Ciganos d'Ouro! Jestli někdo patří ke stálicím Khamora, pak to jsou právě tito muzikanti z Pyrenejského poloostrova. Na největším romském festivalu na světě byli už několikrát a pokaždé sklidili obrovský aplaus. Skupina navíc letos na Khamoru oslaví 30 let na scéně! V roce 1994 ji založili bratři José Pato a Sérgio Silva. Zpočátku vystupovali jen na akcích portugalské romské komunity. Už záhy ale začali jejich temperamentní hudbu obdivovat lidé na koncertech po celém světě! 


Khamoro budapest

----
31.05.
----                        19:00

La Fabrika
KONCERTY TRADIČNÍ ROMSKÉ HUDBY

Nefalšovaná romská cimbálovka, olašské čapáše, autentické flamenco nebo balkánská dechovka! Zažijte tradiční romskou hudbu z celého světa na jednom místě! Přijďte do La Fabriky hned na dva koncerty! Takovou atmosféru na žádném jiném festivalu v Česku nenajdete!

Barcelona flamenco ballet
Kadrievi

KHAMORO BUDAPEST BAND (HUN)


Tradiční olašské čapáše v originálním podání, chytlavé melodie s rychlými rytmy. Vychutnejte si to nejlepší z maďarské folkové hudby! Skupina, která má ve svém názvu i jméno našeho festivalu, vám pořádně zvýší tlak! Khamoro Budapest Band je v Maďarsku symbolem autentičnosti romské hudby, přinášející tradiční melodie s nezaměnitelným zvukem tambur, kytary, tradičních kovových konvic na mléko, tleskání a luskání. Na koncertě této bandy energických muzikantů ze země proslulé čardášem nemůžete chybět! Tečka!

BARCELONA FLAMENCO BALLET (ESP)


Fascinující show, ze které vám naskočí husí kůže! Barcelona Flamenco Ballet nabízí úplně nový pohled na dědictví španělských Romů. Členové souboru ve svých vystoupeních zachovávají kořeny tradičního flamenca, ale originálním způsobem ho obohacují o prvky moderních žánrů. Výsledkem je unikátní, svěží a dechberoucí představení, které zvedlo ze židlí statisíce diváků po celém světě. Formaci před sedmi lety založil tanečník a choreograf David Gutiérrez, který pochází přímo z kolébky flamenca – samotné Andalusie. S flamencem začínal v pouhých čtyřech letech a učil se od těch největších mistrů. Dnes je považován za jednoho z nejtalentovanějších tanečníků flamenca na světě!

KADRIEVI ORKESTAR (MKD)


Jedna z nejlepších a nejznámějších balkánských dechovek na světě! V rodině Kadrievi se hudební talent předává z generace na generaci. Publikum baví už přes neuvěřitelných 100 let – současné obsazení orchestru tak zahrnuje už čtvrtou až pátou generaci. Přesto se jí podařilo udržet svěžest a až nakažlivou energii. Členové tohoto ansámblu si mimo jiné zahráli i v legendárním filmu „Dům k pověšení“. Jejich repertoár nabízí originální mix romské, makedonské, srbské i turecké muziky. Hledáte něco jedinečného a vzrušujícího? Kadrievi Orkestar jsou jasná volba! Tahle banda vás ani na chvíli nenechá v klidu!

So ----
01.06.
----                        20:00

Sasazu
GALAKONCERT

Vrchol festivalového týdne! Finálový galakoncert v jednom z největších klubů v Praze nabídne vystoupení všech kapel, které se publiku představily v předchozích dvou dnech na koncertech tradiční romské hudby v La Fabrice. Na závěr všichni účinkující zazpívají mezinárodní romskou hymnu Gelem, gelem. Neskutečný zážitek, neskutečná energie, neskutečná atmosféra!

Cimvlovka
ame roma
Ciganos

CIMBÁLOVKA ERIKA HOLUBA (CZE)


Je libo pořádný veselý čardáš, nebo tesklivé halgató? Cimbálovka Erika Holuba má ve svém repertoáru všechno, co si pod pojmeme tradiční romská hudba českých a slovenských Romů můžeme představit. Cimbál, housle, violu, kontrabas a znamenitou zpěvačku ze slavné muzikantské rodiny – Eriku Fečovou! I když uskupení vzniklo teprve nedávno, sešli se v něm přední romští muzikanti, kteří spolu na různých akcích hrají už dlouhá léta. Zavzpomínejte na staré dobré časy! Tahle cimbálovka vás vrátí do doby, kdy zvuky romské hudby zněly v každé druhé vinárně nebo restauraci. A zpívalo a hrálo se až do rána!

AME ROMA (LVA)


CIGANOS D'OURO (PRT)


Taky milujete písně a tance z legendárního filmu Cikáni jdou do nebe? Sólový jednohlas, který za doprovodu sedmistrunné kytary střídá vícehlas, barevné sukně, romance… Soubor, který více než 50 let rozvíjí romskou tradiční hudbu a tance u Baltského moře, vám tohle všechno nabídne! Lotyšští Ame Roma přivezou do Prahy autentickou romskou kulturu z východní Evropy, která stále neztratila svůj jedinečný kolorit a pravého ducha kočovného romského života! Připravte se na srdceryvné skladby a skvělé tanečnice, které vás přenesou do doby, kdy se pro pravou lásku dělalo všechno!

Směs zvuků španělského flamenca, portugalského fada i arabských rytmů ze severní Afriky. To jsou jen v krátkosti portugalští Ciganos d'Ouro! Jestli někdo patří ke stálicím Khamora, pak to jsou právě tito muzikanti z Pyrenejského poloostrova. Na největším romském festivalu na světě byli už několikrát a pokaždé sklidili obrovský aplaus. Skupina navíc letos na Khamoru oslaví 30 let na scéně! V roce 1994 ji založili bratři José Pato a Sérgio Silva. Zpočátku vystupovali jen na akcích portugalské romské komunity. Už záhy ale začali jejich temperamentní hudbu obdivovat lidé na koncertech po celém světě! 


Khamoro
barcelona
Kadrievi

KHAMORO BUDAPEST BAND (HUN)


Tradiční olašské čapáše v originálním podání, chytlavé melodie s rychlými rytmy. Vychutnejte si to nejlepší z maďarské folkové hudby! Skupina, která má ve svém názvu i jméno našeho festivalu, vám pořádně zvýší tlak! Khamoro Budapest Band je v Maďarsku symbolem autentičnosti romské hudby, přinášející tradiční melodie s nezaměnitelným zvukem tambur, kytary, tradičních kovových konvic na mléko, tleskání a luskání. Na koncertě této bandy energických muzikantů ze země proslulé čardášem nemůžete chybět! Tečka!

BARCELONA FLAMENCO BALLET (ESP)


Fascinující show, ze které vám naskočí husí kůže! Barcelona Flamenco Ballet nabízí úplně nový pohled na dědictví španělských Romů. Členové souboru ve svých vystoupeních zachovávají kořeny tradičního flamenca, ale originálním způsobem ho obohacují o prvky moderních žánrů. Výsledkem je unikátní, svěží a dechberoucí představení, které zvedlo ze židlí statisíce diváků po celém světě. Formaci před sedmi lety založil tanečník a choreograf David Gutiérrez, který pochází přímo z kolébky flamenca – samotné Andalusie. S flamencem začínal v pouhých čtyřech letech a učil se od těch největších mistrů. Dnes je považován za jednoho z nejtalentovanějších tanečníků flamenca na světě!

KADRIEVI ORKESTAR (MKD)


Jedna z nejlepších a nejznámějších balkánských dechovek na světě! V rodině Kadrievi se hudební talent předává z generace na generaci. Publikum baví už přes neuvěřitelných 100 let – současné obsazení orchestru tak zahrnuje už čtvrtou až pátou generaci. Přesto se jí podařilo udržet svěžest a až nakažlivou energii. Členové tohoto ansámblu si mimo jiné zahráli i v legendárním filmu „Dům k pověšení“. Jejich repertoár nabízí originální mix romské, makedonské, srbské i turecké muziky. Hledáte něco jedinečného a vzrušujícího? Kadrievi Orkestar jsou jasná volba! Tahle banda vás ani na chvíli nenechá v klidu!

bottom of page