top of page

pá 03. 6.

|

LETOHRÁDEK KINSKÝCH

VÝSTAVA OTEVŘENÁ CESTA - KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

V rámci letošního ročníku Khamoro proběhne také komentovaná prohlídka unikátní výstavy Otevřená cesta/The Road is Open/Phundrado Drom, kterou pro všechny zájemce o výtvarný projev Romů připravilo Muzeum romské kultury v Brně v rámci budování specializovaného pražského pracoviště Centrum Romů a Sintů

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
VÝSTAVA OTEVŘENÁ CESTA - KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA
VÝSTAVA OTEVŘENÁ CESTA - KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Čas a místo

03. 6. 2022 17:00

LETOHRÁDEK KINSKÝCH, Smíchov, Petřínské sady 98, 150 00 Praha 5-Petřín, Czechia

O události

V rámci letošního ročníku Khamoro proběhne také komentovaná prohlídka unikátní výstavy Otevřená cesta/The Road is Open/Phundrado Drom, kterou pro všechny zájemce o výtvarný projev Romů připravilo Muzeum romské kultury v Brně v rámci budování specializovaného pražského pracoviště Centrum Romů a Sintů.

Následující dva roky budou vybraná díla k vidění v krásném prostředí Národopisného muzea v Letohrádku Kinských. Výstava je reflexí 30leté činnosti Muzea romské kultury v Brně, externí kurátorky Petra Hanáková a Emília Rigová „spustily do sbírky muzea sondu“, přes kterou přibližují bohaté aktivity této instituce.

Představeny zde budou osobnosti výtvarné scény a klíčová témata romských umělců a umělkyň, resp. uměleckých řemeslníků – samouků např. Rudolfa Dzurka, Jána Berkyho, Markéty Šestákové, Františka Demetera.

Výstava kombinuje galerijní formát „great masters“ s muzeálním konceptem tzv. „otevřeného depozitáře“.

Projekt Centrum Romů a Sintů v Praze je podpořen z Norských fondů 2014-2021 v rámci programu Lidská práva Komentovaná prohlídka za účasti významné romské umělkyně a kurátorky výstavy Emílie Rigové a kurátorky Petry Hanákové se bude konat 3. června od 17 hod.

Sdílet událost

bottom of page