top of page

po 30. 5.

|

DIVADLO D21

DJELEM, DJELEM - DIVADLO TRAJO

V polovině minulého roku spatřil světlo světa unikátní divadelní projekt, v jehož rámci vzniklo v Rokycanech romské amatérské divadlo Trajo (Život). To navazuje na podobné divadlo, které krátce působilo v šedesátých letech minulého století. Za jeho vznikem tehdy – stejně jako dnes – stojí romská spi

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
DJELEM, DJELEM - DIVADLO TRAJO
DJELEM, DJELEM - DIVADLO TRAJO

Čas a místo

30. 5. 2022 18:30

DIVADLO D21, Záhřebská 468, 120 00 Praha 2-Vinohrady, Czechia

O události

V polovině minulého roku spatřil světlo světa unikátní divadelní projekt, v jehož rámci vzniklo v Rokycanech romské amatérské divadlo Trajo (Život). To navazuje na podobné divadlo, které krátce působilo v šedesátých letech minulého století. Za jeho vznikem tehdy – stejně jako dnes – stojí romská spisovatelka Ilona Ferková.

Ta je též spoluautorkou divadelní hry Djelem, djelem, jejímž tématem je migrace do britského Spojeného království.

Autorkou scénáře je talentovaná Kateřina Volánková, která shromáždila jednotlivé příběhy Romů z Rokycan a vytvořila unikátní příběh i způsob vyprávění. Kateřina, profesionální divadelní režisérka, se též ujala režie představení, v němž účinkují amatérští romští herci z Rokycan.

Autentický příběh shrnující zážitky několika rokycanských žen z migrace do Británie, vyvolává rozporuplnou směsicí emocí – smutek, radost, veselí, humor. Diváka ani na chvíli nenechá vůči ději představení lhostejnými.

Pomocným režisérem a autorem hudby je Miro Bartoš, profesionální operní pěvec z plzeňského divadla.

Nezapomeňte, 30. května v divadle D21 můžete být u premiéry prvního představení romského divadla Trajo!

Sdílet událost

bottom of page