top of page

st 01. 6.

|

DIVADLO D21

DAJORI - PAVLÍNA MATIOVÁ

Premiéra autorského divadelního projektu herečky, zpěvačky a režisérky Pavlíny Matiové. Dajori (Maminka), jenž vznikl za podpory Ara Art, z.s., je monodramatem mapující příběhy i témata romských žen na pozadí základních historických milníků 20. století.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
DAJORI - PAVLÍNA MATIOVÁ
DAJORI - PAVLÍNA MATIOVÁ

Čas a místo

01. 6. 2022 20:00

DIVADLO D21, Záhřebská 468, 120 00 Praha 2-Vinohrady, Czechia

O události

Nový autorský projekt divadelní skupiny Ara Art DAJORI (Maminka) je monodramatem, které mapuje příběhy i témata romských žen na pozadí základních historických milníků 20. století.

Scénář kombinuje jak dramatizaci existujících literárních děl, tak i vyprávěných osobních příběhů, které literárně zpracovány nebyly s využitím autentických dobových dokumentů.

Celkem čtyři hrdinky v osobě jediné herečky provedou diváka téměř celým stoletím před- a po- válečného Československa. Peripetiemi svých životních osudů odpovídají na otázku, co to znamená být ženou-Romkou ve společnostech (tedy jak v té romské, tak i v majoritní), které se dynamicky proměňují poháněné divokým kvasem doby, mnohdy ale bez známky respektu k těm, kteří se nemohou bránit.

Herečce Pavlíně Matiové na jevišti sekunduje Michal Žolták a hudebníci Milan Kroka, Roman Zorba Horváth a Tibor Žida.

Pokud jste milovníky divadla, kteří si z představení chtějí odnést umělecký zážitek i témata k zamyšlení, neměli byste 1. června v divadle D21 chybět.

Představení vzniklo v rámci projektu "Artivismus - šance pro lepší soužití" a je finančně podpořeno Fondy EHP 2014 - 2021, Program kultura.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DAJORI / Maminka

Na základě povídek a povídání Tery Fabiánové, Evy Danišové, Ilony Ferkové a Kateřiny Židové napsali Líza Urbanová, Pavlína Matiová a David Tišer.

Režie: David Tišer Dramaturgie: Líza Urbanová Hrají: Pavlína Matiová, Michal Žolták Hudební doprovod a aranžmá: Milan Kroka, Roman Zorba Horváth, Tibor Žida Light Design: Michal Kalivoda Produkce: Ara Art, z.s.

Sdílet událost

bottom of page