top of page

po 11. 7.

|

Novoměstská radnice

11. 7. Koncert Tomáše Kača a jeho hostů

Hudbu Tomáše Kača označují kritici za žánr “sui generis”, natolik je jeho způsob propojení klasické, jazzové a tradiční romské hudby originální. V krásném prostředí Novoměstské radnice se společně s ním představí bubeník Marek Urbánek a basista Marek Cába.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
11. 7.  Koncert Tomáše Kača a jeho hostů
11. 7.  Koncert Tomáše Kača a jeho hostů

Čas a místo

11. 7. 2022 19:30

Novoměstská radnice, 120 00 Prague-Prague 2, Czechia

O události

Jedinečný koncert fenomenálního klavíristy Tomáše Kača s jazzovými hudebníky ozdobí červencový program letošního ročníku festivalu Khamoro. V krásném prostředí Novoměstské radnice se společně s ním představí bubeník Marek Urbánek, basista Marek Cába a zpěvák, producent  hudebník Igor Kmeťo mladší.

Hudbu Tomáše Kača označují kritici za žánr “sui generis”, natolik je jeho způsob propojení klasické, jazzové a tradiční romské hudby originální. Jeho cesta od bazarového rozladěného pianina v novojičínském bytě tradičně velké romské rodiny za klaviaturu koncertního Steinwaye v plné newyorské Carnegie Hall má rysy amerického snu.

 Za pouhé dva roky dokončil studium na prestižní Berklee College a od té doby koncertuje po celém světě. Velký ohlas vyvovalo i jeho debutové album My Home, na němž hostuje hvězdný držitel ceny Grammy John Patitucci.

Kromě zmíněných skvělých hudebníků Marka Urbánka, Marka Cáby a Igora Kmeťa ml. se na koncertu představí sestra Tomáše, zpěvačka Veronika Kačová.

Sdílet událost

bottom of page