Menu

Podruhé v historii gypsy jazzu se na společném pódiu potkají kytaroví mistři tohoto žánru Sochelo Rosenberg, Angelo Debarre a Tchavolo Schmitt. Jejich první setkání proběhlo ve slavné new yorkské Carnegie Hall. Nyní, exkluzivně pro jubilejní ročník Khamora, připravili další společné vystoupení. Koncert se koná v pondělí 28. 5. od 20:00 v Divadle Hybernia. Dále v pondělí 28. 5. proběhne vernisáž výstavy Rasová diagnóza: Cikán od 18:00 v Galerii Českých center.

Světový romský festival Khamoro je za dveřmi. Po zahajovací party na pražském Střeleckém ostrově, kde v neděli večer zahrají Milan Kroka live band, Gipsy.cz a slovenská zpěvačka Gitana, se v pondělí 28.5. můžeme těšit na koncert tří největších světových hvězd gypsy jazzu – tria All Star Gypsy Jazz (Stochelo Rosenberg, Angelo Debarre, Tchavolo Schmitt) v divadle Hybernia. Během týdne nabídne přes dvě desítky akcí reprezentujících romskou kulturu.

Letošní jubilejní 20. ročník festivalu Khamoro nabídne jedinečnou příležitost nahlédnout do světa módy inspirované romskou kulturou. Unikátní fashion událost pod taktovkou známého maďarského módního studia Romani Design se odehraje v galerii Mánes 29. května od 20 hod.