Menu

26.5.-1.6.2019

Máme pro vás datum příštího Khamora.

Těšíte se?

21. ročník světového romského festivalu proběhne ve dnech 26. 5. - 1. 6. 2019.

Milí přátelé,

jsme dojatí. Khamoro žije, dýchá a miluje již 20 let. Rok co rok se v rámci něj potkáváme a užíváme si dny plné vřelých slov, skvělé zábavy, ale také nepříjemných pravd. I když jsme od začátku pracovali tak, aby měl festival kvality světové úrovně, nikdy jsme nedoufali v tak úžasný vývoj. Khamoro je po 20 letech kulturní událostí, která prezentuje pestrou romskou kulturu v její celistvosti.

ROMEA TV uvádí dokument o největším festivalu romské kultury na světě - Khamoro 2018. Záběry, které jsou ve filmu použity natáčeli během letošního Khamora studenti mediálního kurzu organizace ROMEA, dále jsou použity záběry z několika přímých přenosů, které ROMEA TV během festivalu odvysílala a záběry z dalších reportáží první romské internetové televize. Režie dokumentu se ujala Viola Tokárová, která zároveň působila jako mentorka studentů mediálního kurzu. Letošní ročník festivalu byl jubilejní, 20. Připomeňte si atmosféru festivalu, který začal v roce 1999 a za tu dobu se zde vystřídalo přes 160 účinkujících.

Podruhé v historii gypsy jazzu se na společném pódiu potkají kytaroví mistři tohoto žánru Sochelo Rosenberg, Angelo Debarre a Tchavolo Schmitt. Jejich první setkání proběhlo ve slavné new yorkské Carnegie Hall. Nyní, exkluzivně pro jubilejní ročník Khamora, připravili další společné vystoupení. Koncert se koná v pondělí 28. 5. od 20:00 v Divadle Hybernia. Dále v pondělí 28. 5. proběhne vernisáž výstavy Rasová diagnóza: Cikán od 18:00 v Galerii Českých center.