Menu

Jiří Sulženko - programový ředitel, Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury

Vážení návštěvníci festivalu Khamoro v Plzni,
vítejte v Evropském hlavním městě kultury pro rok 2015! Jedno ze čtyř hlavních programových témat našeho projektu se jmenuje Tranzit a menšiny. Připravili jsme proto a nyní realizujeme řadu menších i rozsáhlejších projektů, které stojí na skutečných evropských hodnotách – respektu, dialogu, solidaritě a úctě k rozmanitosti.

Možná jste si již všimli, že v kulturním domě Peklo se hraje představení Sám mezi lidmi, které jsme připravili spolu s cizinci žijícími v Plzni. Po Plzni Vás také provede postava Iriny, která sestavila svoji trasu pro projekt Skryté město a jeho mobilní aplikaci. Pro výstavu Tvář Plzně veřejnost vybrala mimo jiné i zástupce Plzeňanů-cizinců.

I proto je nám ctí, že pro letošek v programu Evropského hlavního města kultury můžeme přivítat i festival Khamoro a s ním vynikající romské kapely. A to jak hosty z Evropy, tak téměř domácí Kale. Hudba je jen jedna a je to určitě nejsnazší cesta k překonávání bariér, které si mezi sebou často uměle vytváříme. V kombinaci se sladkým dortem bude letošní Khamoro v Plzni zážitek, který si jistě užije spousta lidí, a společně nám pomohou naplňovat motto Open up, které vyzývá k otevřenosti a pohostinnosti.

Užijte si Khamoro v Plzni!

Jiří Sulženko, programový ředitel

Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury