Menu

Romský festival Khamoro 2001, ČRo 1 - Radiožurnál (22. 5. 2001)

V Praze začíná světový romský festival Khamoro 2001. Zájemcům nabídne koncerty romské hudby v Divadle Archa, výstavu Svět očima Romů a představení souboru Roma Theater Pralipe z Německa.

Vlasta VALENTOVÁ, moderátorka
--------------------
V Praze začíná světový romský festival Khamoro 2001. Zájemcům nabídne koncerty romské hudby v Divadle Archa, výstavu Svět očima Romů a představení souboru Roma Theater Pralipe z Německa. Podle spoluorganizátora festivalu Michala Benče bývá tradičně největší zájem právě o romské kapely.

Michal BENČ, organizátor festivalu
--------------------
Tento rok to budou kapely z Egypta, z Turecka, z Dánska přiletí kapela, pak ze Švédska přiletí kapely včetně českých kapel, jako je Pralipe, Věra Bílá, naše nejznámější Akale, umělce Caldaras, Ilo z Ruska přijede, světoznámé romské divadlo vystoupí s jedinečným představením, které se právě zabývá tématikou rasismu, vztah bílého člověka vůči jiným barevným lidem. Takže myslím, velký zážitek.

Jelena SILAJDŽIČOVÁ, producentka festivalu Khamoro
--------------------
Snažíme se, aby Romové z České republiky, kteří jsou Pražáci, měli příležitost vidět něco takového živě, tak prostě organizujeme dopravu, dáváme zadarmo vstupenky. Jeden den přijede autobus z Brna, další den z Karlových Varů a tak dále, a tak dále. Určitě bude velká přítomnost Romů z Prahy a mimopražských a samozřejmě, že bude většina mít vstupenky zadarmo.