Menu

Naučte se přímo na ulici v centru Prahy tančit čapáše a zpívat romskou hymnu!

Přímo v centru Prahy – v ulici Na Příkopě – se dnes od 14:00 můžete zapojit do pěveckých a tanečních workshopů! Pro všechny jsou samozřejmě zdarma!

 

Do olašských čapášů vás zasvětí členové brněnského tanečního souboru Merci, kteří svou precizností a rychlostí v tanci dokonce nadchli porotu i diváky jedné televizní talentové soutěže. Zažijte tak neopakovatelnou atmosféru a naučte se něco, na co běžně v tanečních nenarazíte!

A jestli neradi tančíte nebo vás hra na kytaru příliš neláká, pak nezoufejte! Letošní Khamoro vám nabídne i hlasovou průpravu. Pod širým nebem v centru Prahy se za doprovodu kytary budete moci naučit zpívat mezinárodní romskou hymnu Djelem, djelem.

Od 16:00 se pak nechte vtáhnout do vyprávění romských pamětníků, které vás čeká u kostela sv. Václava v Praze 5. Z jejich vyprávění se dozvíte třeba to, jak se žilo v osadách na východním Slovensku nebo naopak v oblasti jižní Moravy, kde Romové většinou bydleli pospolu s většinovým obyvatelstvem. Nebudou ale chybět ani historky o tom, v jakých situacích Romové používali kouzla a magii a jak se domlouvaly sňatky. Vašimi průvodci budou tři vypravěči – aktivista a herec Ladislav Goral, disident  Karel Holomek,  původní moravský Rom a Olga Fečová, zakladatelka dětského souboru Čhavorikani Luma a manželka významného romského primáše Jožky Feča.