Menu

Khamoro začíná – přijďte na party na pražskou náplavku!

Festival Khamoro je tady! Přijďte na jedno z nejromantičtějších míst v Praze odstartovat 17. ročník největšího a nejznámějšího romského festivalu na světě!

Na pražské náplavce na Rašínově nábřeží vás za šplouchání Vltavy rozproudí známí Terne Čhave společně s Janem Bendigem.  A pak se můžete těšit na vystoupení romského umělce Mária Biháriho a jednoho z nejznámějších raperů Vladimira 518. Ti se exkluzivně pro Khamoro rozhodli pustit do společného experimentu. Jeho výsledkem bude vystoupení, ve kterém se potkají raperské texty s romským feelingem.TERNE ČHAVE & JAN BENDIG
„Mladí kluci“, jak bychom název téhle kapely přeložili, patří k neúspěšnějším romským skupinám v Česku. Její členové mají za sebou desítky koncertů po celém světě a jejich písně bodovaly i v evropských hitparádách. V roce 2009 dokonce získali prestižní hudební ocenění Anděl za nejlepší album v kategorii world music. V jejím repertoáru nechybí autorské skladby ani typické čardáše, jež tato kapela dokáže i díky pestrému obsazení zahrát s nezaměnitelnou energií. Na pražské náplavce vystoupí spolu se zpěvákem Janem Bendigem, finalistou televizní soutěže Česko Slovenská Superstar.   


MÁRIO BIHÁRI & VLADIMIR 518
Akordeonista, pianista a zpěvák se proslavil především působením ve skupině KOA, kterou vedla známá zpěvačka Zuzana Navarová. Právě ona v něm na konci devadesátých let objevila také výjimečný skladatelský talent. Posléze založil romskou kapelu Bachtale Apsa, se kterou odehrál přes 200 koncertů doma i ve světě. O jeho všestrannosti svědčí i to, že Mário Bihári ztělesňuje spojení romského hudebního cítění s klasickou, folkovou i moderní elektronickou hudbou, popem a jazzem.  V současné době vystupuje pod novým projektem Mário Bihári a přátelé, který zahrnuje klasický romský repertoár i autorské skladby. Na Khamoru se tato sestava pustí do experimentu s raperem Vladimirem 518 a představí společný set, ve kterém se potkají jeho nejznámější texty s romským feelingem.   

Více o programu…