top of page

út 24. 5.

|

LA FABRIKA

TEATR ROMANS|/UKRAJINA

Romští umělci z Ukrajiny, kteří před hrůzami války na Ukrajině uprchli do Polska, se představí na Galakoncertu v Divadle Archa

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
TEATR ROMANS|/UKRAJINA
TEATR ROMANS|/UKRAJINA

Čas a místo

24. 5. 2022 19:00

LA FABRIKA, 30, Komunardů 1001, 170 00 Praha 7-Holešovice, Czechia

O události

Teatr Romans se od svého vzniku v roce 1994 záhy zařadilo mezi přední divadla na Ukrajině. O jedinečném postavení divadla svědčí i fakt, že je jediným státním romským profesionálním divadlem na Ukrajině.  

Romans se věnují především žánrům klasické romance, hudebního dramatu a národního folklóru. Za léta své existence se publiku nejen na Ukrajině, ale i v mnoha zemích Evropy  představily sólové koncertní programy, představení, tematické večery, vytvořené na základě nejlepších příkladů mimořádné a originální romské hudební kultury.

V roce 2000 pracovníci divadla a jeho umělecký ředitel Igor Krykunov realizovali první festival romské kultury na Ukrajině „Amala“ (Přátelé), kterého se zúčastnilo více jak 50 romských skupin a performerů z 23 zemí. 

Osudy členů i vedení divadla, tak jako mnoha dalších Ukrajinců, fatálně ovlivnila válka na Ukrajině. Část romských umělců uprchla před hrůzami válkami do Polska, a my jsme nesmírně šťastní, že přijali naše pozvání a my budeme moci vidět jejich fenomenální umělecké výkony. 

Sdílet událost

bottom of page