top of page

čt 12. 5.

|

NÁM. MÍRU

ÓDA NA RADOST - Martin Oláh (1)

„I v bolesti je radost každé ráno, když viděno je, co bylo nevídáno“ (básnická sbírka Martina Oláha „E phuv“) Óda na radost je nejenom závěrečná věta Deváté symfonie Ludwiga van Beethovena nebo báseň Fredricha Schillera, ale také titul hudební performance talentovaného romského básníka Martina Oláha

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
ÓDA NA RADOST - Martin Oláh (1)
ÓDA NA RADOST - Martin Oláh (1)

Čas a místo

12. 5. 2022 17:00

NÁM. MÍRU, Náměstí Míru, 120 00 Praha 2-Vinohrady, Czechia

O události

„I v bolesti je radost každé ráno, když viděno je, co bylo nevídáno“ (básnická sbírka Martina Oláha „E phuv“)

Óda na radost je nejenom závěrečná věta Deváté symfonie Ludwiga van Beethovena nebo báseň Fredricha Schillera, ale také titul hudební performance talentovaného romského básníka Martina Oláha, kterou uvidíte v rámci letošního Khamora.

Mladý umělec chce upozornit na skutečnost, že každá individualita rozhoduje o svém vidění světa, o tom, na co zaměří svoji pozornost, co se stane součástí jeho mikrokosmu. Mnoho národů má velmi rozličný pohled na svět, Romy nevyjímaje. Pro všechny je ovšem příležitostí nechat se inspirovat a obohatit.

Romský národ nemá vlastní stát, nemá svoje území, a tak putuje dlouhá staletí po světě a nechává se inspirovat – a také inspiruje – jinými národy, přičemž si zachovává svoji identitu.

Óda na radost je pro vás jedinečnou možností projít v krátkém čase s Romy svět a nechat se obohatit kulturami jiných národů a v neposlední řadě vzdát hold matce Zemi za dar existence a tvořivosti.

Sdílet událost

bottom of page