Ve čtvrtek začal a do soboty trval pátý ročník pouličního festivalu Praha žije hudbou, který po na desítkách míst nabídl zdarma koncerty známých i začínajících umělců.

Kulturní scéna se zvolna probouzí, napříč celou republikou. Od čtvrtku k tomu mezi prvními přispívá pouliční festival s příznačným názvem Praha Žije Hudbou. Již popáté rozezní pod širým nebem v malých pouličních stanech i na chodnících kolem buskerů na tři desítky míst v centru Prahy, ale i v dalších městských částech.

Ve čtvrtek začal pátý ročník pouličního festivalu Praha žije hudbou. Až do soboty bude na několika místech nabízet zdarma koncerty známých i začínajících umělců. V ulicích hlavního města se představili či představí Lenka Dusilová, Circus Brothers, Bennewitzovo kvarteto, Houpací koně, Pishcoth, David Kraus i řada pouličních muzikantů a buskerů.

Světový romský festival Khamoro letos neproběhne v jednom týdnu, ale je rozdělen do několika akcí. Kvůli opatřením spojených s šířením onemocnění COVID-19 museli organizátoři původní program upravit a přesunout. Je rozdělen do několika akcí, které proběhnou od června do listopadu. Některé z nich se uskuteční online. První romské internetové televizi ROMEA TV to sdělila v rozhovoru produkční festivalu Khamoro Inka Jurková.

Události v regionech - Ostrava
Nástěnné školní obrazy s romskou tématikou dnes získalo 7 dětských domovů a školských zařízení z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. 6 podob naučných plakátů vytvořila organizace Slovo 21 ve spolupráci s Muzeem romské kultury. Do budoucna chtějí tyto pomůcky dostat i mezi děti na základních školách.

V době včerejší uzávěrky Aha! bylo v České republice 9257 lidí, , u kterých byla zjištěna nákaza koronavirem. V souvislosti s nemocí í Covid-19 jich 320 zemřelo. Celkem 6551 osob se uzdravilo, tudíž bylo 2386 lidí aktuálně nemocných.

Ve čtvrtek začíná pouliční festival s názvem Praha žije hudbou, který do 27. června promění tři desítky míst v centru na malé scény pod širým nebem. Do třídenního programu se zapojí profesionální hudebníci i buskeři.

Světový romský festival Khamoro, který měl začít dnes, je kvůli koronaviru odložen zatím na neurčito, pořadatelé by ho rádi uspořádali na podzim. Zorganizování akce, které se účastní mnoho lidí z různých zemí, zatím brání mimo jiné uzavřené hranice některých zemí. Jako první akce, která by měla uvést 22. ročník festivalu, začne v pondělí výstava v galerii ArtivistLab.

Zprávy ve 12
Vrcholí pouliční festival Praha žije hudbou. Akce probíhá na třech desítkách míst v centru Prahy, například na Náměstí republiky, na Kampě nebo Jungmannově náměstí. Na místo míříme za kolegyní Klárou Bazalovou. Kláro dobré poledne, kolik vystoupení mohli návštěvníci festivalu vidět?

Světový romský festival Khamoro, který měl začít dnes, je kvůli koronaviru odložen, pořadatelé by ho rádi uspořádali na podzim. Zorganizovat akci, které se účastní mnoho lidí z různých zemí, zatím brání mimo jiné uzavřené hranice některých zemí. Jako první akce, která by měla uvést 22. ročník festivalu, začne v pondělí výstava v galerii ArtivistLab.

62. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Romský festival Khamoro – organizátorka Inka Jurková. Ceny Český lev. Nakladatelství Protimluv – antologie Krátká báseň – kratší útvary 130 českých básníků. Osudy spisovatele, publicisty a redaktora Rádia Svobodná Evropa Ivana Binara. BáSnění

Komentář Mirky Spáčilové

Pokud se covid-19 v létě uchýlí k ledu, pak se dá předpokládat, že v září půjdou děti do školy a dospělí si budou muset vzít na celý měsíc dovolenou. Protože kulturní události, které se po nucených odkladech nakupily právě na období po prázdninách, se jinak prostě stihnout nedají. Září se pro jejich pořadatele stalo spasitelským symbolem, jako by jednohlasně vyhlásili – Teď, nebo nikdy.

Pořadatelé

Kancelář festivalu Khamoro

Blanická 15
120 00 Praha 2
Česká republika
+420 222 518 554
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.khamoro.cz

Světový romský festival Khamoro 2021
Khamoro | Program | Kapely | Novinky | Foto | Video | Média | Vstupenky | Pro tisk | Partneři | Místa konání | Kontakt | Archív

Khamoro - Světový romský festival Khamoro
www.khamoro.cz Copyright © 2019. All Rights Reserved. | webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek