Kapely

22. 9. 2021
19:00 – 22:00

Romano Zorba / CZ
Tomáš Botló Band / SK

Gauč ve Stromovce, Výstaviště 415, 170 00 Praha 7 - Bubeneč
vstupné:  ZDARMA

24. 9. 2021
19:00 – 22:00

Čhave romane /CZ
La Manouche /NL
Zuralia Orchestra/RO

La Fabrika, Komunardů 1001, 170 00 Praha 7 – Holešovice

25. 9. 2021
19:00 – 22:00

AndaluzIndia/ ESP, IND
Kale Lulugyi / HU
Boban Marković Orkestar/ SRB
Karmen Gipsy Group / RU

La Fabrika, Komunardů 1001, 170 00 Praha 7 – Holešovice

26. 9. 2021
17:00 – 22:00

AndaluzIndia/ ESP, IND
Boban Marković Orkestar/ SRB

Kale Lulugyi / HU
Karmen Gipsy Group / RU
Čhave Romane / CZ
La Manouche / NL

Roxy, Dlouhá 33, 110 00 Staré Město

PÁTEK 9. 7. 2021 17:00
Masarykovo náměstí Rokycany

Spojili jsme se se skvělou organizací ARA ART, která v Plzeňském kraji pravidelně pořádá kulturní akce a společně jsme připravili kulturní program na hlavním rokycanském náměstí.
Dětský soubor Loľi Ruža složený z rokycanských tanečníků, hudebníků a zpěváků se věnuje udržování romských uměleckých tradic. V krásných kostýmech, které si soubor sám šije, představí tradiční romské písně a tance.

Kapelu Kale není třeba rokycanskému publiku představovat. Bohužel bez zpěvačky Věry Bílé, ale zato s nadčasovými písněmi a jedinečnými aranžemi nemůžou chybět na první edici Khamora a ARA Festu v Rokycanech.

Mário Bihári je romský zpěvák, akordeonista a klavírista, který pravidelně hraje s romsko-česko-americkou kapelou Bachtale Apsa. V Rokycanech vystoupí i se zpěvačkou a herečkou Bárou Hrzánovou, kterou mohou diváci znát například s pořadu Na Kloboučku, kde vystoupila s Věrou Bílou a Zuzanou Navarovou.

ČTVRTEK 8. 7. 2021 18.00
Městská knihovna Rokycany

Do rokycanské knihovny přiváží Světový romský festival Khamoro literárně - hudební program. během podvečerního setkání si poslechnete storytelling - vyprávění příběhů tak jako za starých časů, hudební vystoupení zpěvačky Lenky Ferkové a kytaristy Marka Mika a uvidíte taneční a pěvecké vystoupení souboru Loľi Ruža. Také si budete moci prohlédnout výstavu Neviditelná síla, která vznikla z popudu romské ženské skupiny Manushe a představuje silné ženy, které vystupují ze svých zažitých rolí.

24. 6. 2021 19.00

Martin Oláh je nejmladším členem klubu romských spisovatelů Paramisara, který vznikl pod křídlem projektu Gavoro v roce 2019. Od raného dětství se Martin věnoval umění v  různých formách  – hře na klavír, zpěvu a psaní. Původ jeho záliby v  psaní poezie můžeme svést na rodinné prostředí či přímo na geny zděděné po otci, básníku Vlado Oláhovi. Na poezii jej přitahuje „osvobozující pocit, kdy duše bloudí mezi slovy a hledá jejich význam“. Jím popsaný prožitek nejlépe dokládá, že zaujetí pro vlastní tvorbu je opravdové.

Básnická sbírka s názvem E Phuv (Země) je první knihou, která vzešla z klubu romských spisovatelů Paramisara. Unikátní sbírka transformační poezie spojuje duchovno, přírodní elementy a Romskou kulturu. Poukazuje na to, jak je důležité, aby romská duše čerpala inspiraci z přírody a otevírá nové horizonty kulturního a duchovního poznání.

Akce je realizovaná za finanční podpory Fondů EHP 2014-2021, program Kultura; hlavního města Prahy; Ministerstva kultury České republiky a Česko-německého fondu budoucnosti.

2. 6. 2021 18:00
Pražské kreativní centrum

Nejkrásnější romská tradice je vyprávění. Pojďte s námi sdílet příběhy v moderní podobě v kruhu autorů, čtenářů a kritiků.

Zažijte storytelling a vzájemné obohacení na debatě o současné romské literatuře. Můžete se také těšit na hudební vystoupení talentovaného umělce Martina Oláha nebo na vzpomínání na jedinečnou autorku Milenu Hübschmannovou.

Programem Vás provede Alica Heráková.

Hosté: spisovatelé Ilona Ferková, Martin Oláh, Olga Fečová, Stáňa Miková, kritici René Nekuda, Kateřina Čopjaková, a další.

3. 6. 2021 20.00
Jeruzalémská synagoza

Klavírista a skladatel Miroslav Rác se ve své tvorbě věnuje připomínce romského holokaustu. Sám pochází z muzikantské rodiny, která má za sebou osobní zkušenost s hrůzami druhé světové války, kdy Miroslavův děda prošel několika koncentračními tábory. Právě rodinná historie se promítla do Miroslavovy touhy věnovat svou hudbu obětem nacistického teroru, pro které složil také své nejznámější dílo Poému A-moll. K té natočil krátký dokumentárně-hudební krátkometrážní film přímo z Osvětimi.

Tento talentovaný hudebník již v patnácti letech vystupoval v polské Národní filharmonii, o pár let na Evropském kongresu věnovanému romské mládeži a v posledních letech se představil publiku v Paříži, Londýně nebo Tel Avivu. Za sebou má spolupráce se světovými hudebníky – mimo jiné z Itzhakem Perlamen – i přednášky a inspirativní koncerty pro mladé Romy na Slovenska.

V Jeruzalémské synagoze vystoupí se svou autorskou tvorbou pro sólový klavír, ale na vybrané tradiční romské písně si přizve zpěvačku Pavlínu Matiovou.

Koncert bude zdarma.

1. 6. 2021 21.00
Jazz Dock

Kdo má rád gypsy jazz v té nejpůvodnější podobě tak, jak ho hrál Django Reinhardt, musí vidět Joscho Stephana a jeho trio. Jako ambasador gypsy jazzu procestoval celý svět od Austrálie po USA, ale v Praze se ukáže vůbec poprvé.

Přestože má Joscho Stephan za sebou spolupráce s gypsy jazzovými ikonami jako je Bireli Lagrene nebo Stochelo Rosenberg, nebojí se přestupovat žánrové hranice.  Pravidelně totiž vystupuje například s kubánským jazzovým saxofonistou a klarinetistou Paquitem de Riverou nebo hravým australským kytaristou Tommym Emmanuelem, který dokáže jeden nástroj rozeznít jako celý orchestr.

31. 5. 2021 21.00
Jazz Dock

Koncerty romských, resp. Sinti jazzových kapel jsou na Světovém romském festivalu KHAMORO tradicí. V roce 2021 ale poprvé v rámci gypsy jazzových večerů zahraje kapela, jejíž členové jsou Sint Romové z České republiky. V kapele s všeříkajícím názvem "Django Always" se potkávají kytarista Karel Vlasák, jeho syn, geniální osmnáctiletý kytarový virtuóz Tchavolo „Carlito“ Vlasák spolu s německými Sinti hudebníky Kussi Weissem a Tschabo Franzem. To vše s doprovodem Jana Hanzla, kontrabasisty známého z řady pražských jazzových a swingových uskupení.

Pořadatelé

Kancelář festivalu Khamoro

Blanická 15
120 00 Praha 2
Česká republika
+420 222 518 554
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.khamoro.cz

Světový romský festival Khamoro 2021
Khamoro | Program | Kapely | Novinky | Foto | Video | Média | Vstupenky | Pro tisk | Partneři | Místa konání | Kontakt | Archív

Khamoro - Světový romský festival Khamoro
www.khamoro.cz Copyright © 2019. All Rights Reserved. | webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek