Kapely

The unique music performance of the Hungarian band Romengo will be enriched by the captivating melancholic sound of the guitar in the hands of excellent flamenco musician Juan De Lerida and the voice of Viviane Szabo. Despite their respect for tradition, Romengo is characterised by its musical openness and inspiration from various world genres. This project offers a unique opportunity to get acquainted with the musical legacy of Hungarian Roma guitar ensembles combined with Spanish flamenco.

Desetičlenný soubor Ehali Cygane sice nenaplňuje tradici ruských kapel složených ze členů jedné rodiny napříč několika generacemi, ale všichni zastoupení hudebníci a tanečníci pochází z dynastií ruských romských umělců. V Ehali Cygane, kteří se dali dohromady v roce 2012, se sešli ti nejlepší romští muzikanti z Ruska, kteří přijedou zahrát tradiční ruské romské písně v modernějším podání, ale s úctou k tradičním postupům. V repertoáru souboru samozřejmě nechybí ani táborové tance, typické pro kdysi kočující Romy.

 

From the Andalusian region, which is considered the cradle of flamenco, comes the ensemble of 3000...DeScencias consisting of flamenco musicians, singers, and dancers. The group formed in an excluded location called South Polygon to prepare a theater performance with the same name. Its aim is to present the audience with authentic flamenco, and to prove that art can serve as a tool for social inclusion and transformation of excluded localities.

Coming from Stuttgart, young and charismatic, Gismo Graf, with his extraordinary music talent, was able to play the guitar at the age of six and began to play for audience at the age of twelve. Gismo is accompanied by his father and mentor Joschi Graf on a rhythm guitar, and no less acclaimed musician Joel Locher on contra bass. The trio refreshes the classic gypsy jazz by combining it with genres such as pop, bossa nova, and swing.

Osmičlenná rompopová kapela z jižních Čech, která nemůže chybět na žádném správném večírku. Bylo tedy jasné, že ji nemůžeme postrádat ani na party zahajující letošní Khamoro. Stejně jako náš festival se i Gipsy Suno chystají na vstup do 21. roku svého působení. Za tu dobu se stali kapelou, která je velmi žádaná na narozeninových večírcích a svatbách. A není divu! Jejich hlavní inspirací jsou Gipsy Kings, Věra Bílá a Kale či Bengas a stejně jako oni i Gipsy Suno při svých vystoupeních dokáží divákům předat svojí hudbou pořádnou dávku energie a radosti. Suno znamená v romštině „sen“ a kapela je jasným důkazem, že sny se plní.

V Jeruzalémské synagoze se v úterý představí desetičlenný komorní orchestr mimořádných kvalit, jehož koncertním mistrem je houslový virtuóz Ivan Herák a je obsazen talentovanými studenty pražské Mezinárodní konzervatoře. V jeho repertoáru se objevují skladby baroka, židovských autorů, ale i romské písně upravené pro orchestr. V překrásném prostoru zazní klasiky, jakou je Bachův Koncert pro dvoje housle, ale i filmová atmosférická hudba jakou je skladba Johna Williamse ze Schindlerova seznamu. Ivan Horák předvede svůj neskonalý um také ve čtvrtek, tentokrát se svou cimbálovou kapelou.

 

Má na kontě milióny zhlédnutí svých klipů, několik úspěšných hitů a nejednu exkluzivní hudební spolupráci. Funky zpěvák Igor Kmeťo se proslavil především působením v kapele Kmeťoband spolu se svým otcem. Za průlomové album Bubamara z roku 2003 získali otec se synem výjimečné ocenění – multiplatinovou desku. V roce 2015 Igor Kmeťo mladší odstartoval svou sólovou kariéru vydáním debutového alba Ja Som Funky a funky styl se znal jeho poznávací značkou. „Tento štýl šíri radosť a oslavuje každú vekovú kategóriu,“ pochvaluje si zpěvák. Na albu se objevila jména jako Dara Rolins, Rytmus, Anita Soul či Monika Bagárová a prodalo se ho více než 11 000 kusů. Píseň z desky s názvem Ona Má Štýl, kterou Igor Kmeťo nazpíval spolu s Anitou Soul a Rytmusem, se stala hitem a videoklip k této skladbě má dnes přes osmnáct miliónů zhlédnutí.

NS Begeš čili šest mužů hrajících na ocas jehněte. Totiž, slovo tambura pochází z perského výrazu „dunbara“, který by se dal přeložit jako „jehněčí ocas“, a právě na tamburu letos na Khamoru zahraje šestičlenný soubor pocházející ze Srbska. Jeho zakladatelem je Zoran Begeš Nikolič, který je členem známých romských kapel jako je Sar e Roma nebo Luludji. Členové ansámblu jsou považováni za jedny z nejlepších srbských tamburášů a během svého sedmiletého působení zažili mnoho úspěchů. Objevili se v několika televizních pořadech, účinkovali na prestižních festivalech a získali první místo na Festivalu Tamburica v roce 2018.  Zaposlouchejte se do pradávného konejšivého zvuku tambury, jednoho z nejtradičnějších nástrojů srbského folkloru.

Hlavní členy kapely Lače manuša tvoří zpěvačka Marta Balážová, která dlouhá léta zpívala v kapele Top Dream Company a jazzový kytarista a zpěvák Tibor Žida.Ten zas hrával s kapelou Gipsy.cz. K tomuto jádru kapely se později přidala také zpěvačka a herečka Pavlína Matiová, kterou můžete znát například z pražské muzikálové scény. Speciálně pro festival Khamoro se toto seskupení rozroste o další romské muzikanty.

Paul Schäfer and Olli Soikkeli are desirable solo guitarists whose talent has led them to perform across Europe and the USA. Together they formed Hot Club d’Europe which adheres to the pure and honest gypsy jazz tradition as it is inherited by Paul Schäfer as a descendant of a famous music family. At the same time, they pose a distinctive touch to the compositions by their creative interpretations. This year, Noah Schäfer will join them on the contra bass.

Charismatický projev, přednes jemných tónů v kontrastu s divokými rytmy jsou tím, co ho dělá tolik jedinečným umělcem. „Ďábelský virtuóz“ Ivan Herák patří k nejvyhledávanějším českým romským houslistům. Koncertuje v Česku i zahraničí, na vyhlášených festivalech po celé Evropě, a spolupracuje s respektovanými osobnostmi, jakými jsou Ida Kelarová, Iva Bittová, Zuzana Lapčíková, Václav Hudeček či Jaroslav Svěcený. Na Khamoru představí cimbálovku v té nejčistší podobě, která je složena z vynikajících romských muzikantů – kontrabasisty Marka Boldiho, violisty Róberta Boldiho, cimbalisty Dusi Holuba, houslisty Viliama Didiáše a v neposlední řadě vysoce uznávaného multiinstrumentalisty Josefa Feča, který se chopí druhé violy a kytary.

The name of this band from a remote village in a foggy village in northeastern Romania could be translated as the "Song of the Lark“. Thanks to their unrestrained commitment and frantic play there are many punks among the fans of this legendary Balkan group, and every event they find themselves turned into a wild party.

Hlavní partneři

Hlavní mediální partner

Partneři / Partners

 

Pořadatelé

Kancelář festivalu Khamoro

Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Česká republika
+420 222 518 554
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.khamoro.cz

Světový romský festival Khamoro 2019
Khamoro | Program | Kapely | Novinky | Foto | Video | Média | Vstupenky | Pro tisk | Partneři | Místa konání | Kontakt | Archív

Khamoro - Světový romský festival Khamoro
www.khamoro.cz Copyright © 2019. All Rights Reserved. | webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek