Information

Khamoro se vrací do Prahy již po šestnácté!

„V současné době ještě dolaďujeme detaily, ale už teď můžeme s jistotou vzkázat, že i letos se návštěvníci mají opravdu na co těšit. Doufejme, že letos nám počasí nezkazí Khamoro a nebudeme muset některé akce rušit jako loni. Vystoupí opět ti nejlepší romští hudebníci z celého světa,“ říká producent a art manager festivalu Džemil Silajdžić.

Festival startuje v neděli na vltavské náplavce pod Rašínovým nábřežím. Pod širým nebem zahrají romské písně tuzemské kapely Devles a Cindži Renta. Oblíbený gypsy jazz v pondělí představí světově uznávaný Dario Pinelli & BinarioSwing z Itálie a v úterý Sébastien Felix / John Intrator Quartet z Francie. Oba koncerty můžou milovníci jazzu navštívit v krásném prostředí klubu Jazz Dock.

Čtvrtek až sobota budou patřit tradiční romské hudbě. V klubu Roxy se vystřídá během dvou večerů celkem sedm kapel z různých koutů světa. Během čtvrteční noci vystoupí Cimbálová muzika Ivana Gašpara Hriska z České republiky, Vojasa z Maďarska, Kal ze Srbska a jeden z nejlepších tanečníků světa Pétia Iourtchenko, původem z Ruska, společně se svou taneční skupinou Romano Atmo dance company.
V pátek koncert tradiční romské hudby pokračuje a návštěvníci se mohou zaposlouchat do tónů rumunských Fanfara Transilvania, španělských Puerto Flamenco nebo skvělé kapely Svarta Safirer, jejíž členové pocházejí z Makedonie. Diváci můžou všechny účinkující vidět v pátek na tradičním defilé v centru Prahy, které startuje v pravé poledne na Václavském náměstí a patří mezi skutečné perličky festivalu. A pak samozřejmě také na závěrečném galakoncertu v klubu SaSaZu, který festival v sobotu slavnostně zakončí,“ prozrazuje tisková mluvčí festivalu Denisa Tišerová.

Khamoro nabídne návštěvníkům pestrou paletu doprovodných akcí. Vůbec poprvé je do programu zařazen dětský den „Khamororo“. Děti a jejich rodiče čeká v pražské Habrovce řada hudebních a tanečních vystoupení a další zábavný program. „Letos jsme mysleli také na seniory a milovníky historie, pro které jsme připravili vyprávění romských pamětníků. Na celkem třech místech metropole budou v autentickém prostředí romského obydlí typického před druhou světovou válkou na východním Slovensku romští pamětníci vzpomínat na to, jak ze Slovenska migrovali do Čech. Věřím, že to návštěvníky nadchne,” dodává Tišerová.

Součástí Khamora bude například i vernisáž výstavy známého romského umělce Rudolfa Dzurka, který zemřel loni na konci června. Chybět nebudou ani taneční workshopy, které během loňského festivalu měly obrovský úspěch. Lidé si budou moci zdarma zatančit se skutečnými profesionály tradiční romské tance nebo oblíbený styl street dance. Divadlo Bez zábradlí pak uvede tanečně-divadelní představení „A memory of an Old Gipsy“, které je v režii světově proslulého choreografa a tanečníka Pétia Iourtchenka a Romano Atmo dance company.

Khamoro už od počátku ale není zdaleka jen o hudbě a kultuře. Do programu je každoročně zařazen i odborný program. Tentokrát se zaměří na téma rovného přístupu ke kvalitnímu vzdělání pro romské děti v České republice. Více o programu a místech konání na www.khamoro.cz.


Festival se koná za podpory hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

 


Tisková konference k festivalu KHAMORO se koná v pondělí 26. 5. 2014 ve 14.00 v Radničním klubu Staroměstské radnice. Zde budou připraveny k vyzvednutí akreditace. Pro získání novinářské akreditace je potřeba vyplnit akreditační formulář umístěný na www.khamoro.cz. O úspěšném vyřízení akreditace (nebo v případě opačném) budou žadatelé informováni předem e-mailem.


Kontakt pro média
Denisa Tišerová,
tisková mluvčí festivalu Khamoro
tel.: +420 739 960 322, +420 222 522 070
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pořadatelé

Kancelář festivalu Khamoro

Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Česká republika
+420 222 518 554
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.khamoro.cz

Světový romský festival Khamoro 2019
Khamoro | Program | Kapely | Novinky | Foto | Video | Média | Vstupenky | Pro tisk | Partneři | Místa konání | Kontakt | Archív

Khamoro - Světový romský festival Khamoro
www.khamoro.cz Copyright © 2019. All Rights Reserved. | webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek