Menu

26.5.-1.6.2019

Mediální výstupy

Český rozhlas: Festival Khamoro letos nabídl i přehlídku romské literatury, zajímavé výstavy a fotbalový turnaj

Galakoncertem v pražském SaSaZu právě v těchto chvílích vrcholí Světový festival romské kultury Khamoro. Za 19 let jeho existence na něm vystoupilo bezmála dvě stě romských hudebních skupin z třiatřiceti zemí. Ale Khamoro zdaleka není jen festivalem hudby a tance – letos byla jeho součástí například přehlídka romské literatury, mezinárodní konference o vzdělávání, několik výstav a také fotbalový turnaj. A my se teď za ním ohlédneme.

Číst dál

Týden.cz: Khamoro v Praze. Představí romské literáty a rodící se archiv

Romskou literaturu za účasti spisovatelů z Česka, Slovenska a Německa bude prezentovat letošní festival Khamoro. Největší festival romské kultury začal v Praze v neděli a potrvá do soboty. Představí i projekt RomArchive, jehož záměrem je systematická archivace romské historie a umění. Festival zahrnuje především hudbu, uvede ale také divadelní představení, výstavy a letos poprvé i sportovní události, třeba fotbalový turnaj včetně ženských a dětských týmů. Pořadatelé v úterý představili program.

Číst dál

Romea.cz: Nejen hudba, ale i konference, výstavy a poprvé i fotbal. Festival romské kultury Khamoro již po devatenácté v Praze

Česká metropole bude už po 19. hostit Světový romský festival Khamoro, který si mezi hojně navštěvovanými pražskými festivaly našel rovněž své místo. Khamoro, v romštině „Sluníčko“, s sebou každoročně přináší romskou tradiční i současnou hudbu, největší špičky gypsy jazzu, řadu workshopů, výstav, promítání filmů, divadlo, defilé a mnoho dalšího. V průběhu celého Khamora vystoupí vedle skupin ze 7 zemí světa také 20 profesionálncíh i amatérských souborů z Česka. Festival se bude konat ve dnech 28. května – 3. června.

Číst dál

Rock Café: „Festival Khamoro 2017“: Divadelní soubor Seniorů: Chci jiného muže/Kamav aver muršes

Romské ochotnické divadlo z okolí Urpína bylo založeno roku 2014 z iniciativy místních seniorů a občanského sdružení Rómsky literárny klub v Bánské Bystrici. Herci nejsou jen senioři, ale také o generaci až dvě mladší ochotníci, kteří bývají společně na prknech, které pro ně znamenají svět a jsou odměněni za svoje výkony potleskem diváků.

Číst dál

Musicweb.cz: KHAMORO 2017 LÁKÁ NA KLASIKU S ROMSKÝMI PRVKY I ŠPANĚLSKÉ RYTMY

Česká metropole bude už po 19. hostit Světový romský festival Khamoro, který s sebou každoročně přináší romskou tradiční i současnou hudbu, největší špičky gypsy jazzu, řadu výstav, promítání filmů, divadlo, defilé a mnoho dalšího. V průběhu celého Khamora vystoupí vedle skupin ze 7 zemí světa také 20 profesionálních i amatérských souborů z Česka. Festival se bude konat ve dnech od 28. května do 3. června.

Číst dál

Český rozhlas Vltava: Lotrinský kytarista Nitcho Reinhardt vystoupí v Praze

Zcela unikátní koncerty gypsy jazzu jsou již samozřejmou součástí programu Světového romského festivalu Khamoro. Oba protagonisty letošních jazzových večerů spojuje mládí a progresivní přístup k takřka stoleté hudební tradici. Zatímco protagonista prvního jazzového večera Christiano Gitano se nechává ovlivňovat latinskoamerickou hudbou a flamencem, lotrinský kytarista Nitcho Reinhardt pokračuje v tradici manušského swingu, který se rozvíjel na frankofonních územích. Autorské album Nitcho Reinhardta Une Histoire nahrál se svými bratry Yourim a Tonym a s kontrabasistou Thierym Chanteloupem v roce 2011.

Číst dál

Světový romský festival Khamoro opět nabídne širokou škálu kulturních akcí - Pražský deník.cz (19. 5. 2016)

PRAŽSKÝ DENÍK.CZ | 19. 5. 2016

Praha - Již po osmnácté míří do Prahy nejznámější a největší romský festival na světě. Khamoro se bude konat od neděle 29. května do soboty 4. června a stejně jako v předchozích letech nabídne širokou škálu kulturních akcí.

Chybět nebudou koncerty, výstavy, odborný seminář, divadlo, program pro děti, vzpomínková akce na romské osobnosti i interaktivní program. A jelikož Khamoro slaví osmnácté narozeniny, pořadatelé připravili soutěže a koncert současné hudby navíc.

Číst dál

KHAMORO 2016 slaví plnoletost. Nabídne koncerty, výstavy, divadlo, semináře a mnoho dalšího - Romea.cz (18. 5. 2016)

ROMEA.CZ | 18. 5. 2016

Již po osmnácté míří do Prahy nejznámější a největší romský festival na světě - KHAMORO. Konat se bude od 29. 5. – 4. 6. 2016 a stejně jako v předchozích letech nabídne širokou škálu kulturních akcí. Chybět nebudou koncerty, výstavy, odborný seminář, divadlo, program pro děti, vzpomínková akce na romské osobnosti i interaktivní program. A jelikož KHAMORO slaví osmnácté narozeniny, připravili pro Vás organizátoři akce soutěže a koncert současné hudby navíc.

Číst dál

Romský festival Khamoro začne koncertem na náplavce - Týden.cz (29. 5. 2016)

TÝDEN.CZ | 29. 5. 2016

Na náplavce u Rašínova nábřeží v Praze začne v neděli večer koncertem pod širým nebem 18. ročník světového romského festivalu Khamoro. Tradiční akce, na niž se sjíždějí romští hudebníci z různých koutů světa, potrvá do 4. června. Součástí festivalu je také řada doprovodných akcí včetně odborných seminářů o aktuálních tématech.

Číst dál

Tanz, Musik und ernste Themen – das Roma-Festival Khamoro - radio.cz (31. 5. 2016)

RADIO.CZ 31-05-2016 16:12 | Strahinja Bućan

Prag ist sehr bunt und laut in dieser Woche. Die Stadt steht ganz im Zeichen der Roma und ihrer Kultur. Vom 29. Mai bis zum 3. Juni findet in der tschechischen Hauptstadt das Festival Khamoro statt. Präsentiert werden hauptsächlich Tänze und Lieder der Roma aus aller Welt. Doch es wird auch ernsthaft über die Stellung von Roma in der Gesellschaft diskutiert.

Číst dál

Members of the Romany community sang and danced their way through the city center - Prague Post (29. 5. 2015)

Members of the Romany community sang and danced their way through the city center

PRAGUE POST | 29 MAY 2015

The annual World Roma Festival Khamoro, based in Prague and with events this year also in Plzeň, held its traditional parade May 29, starting in Wenceslas Square at noon and working its way to Old Town Square, where participants continued to entertain onlookers. The parade incorporates traditional music, dancing, and garments.

Číst dál

Khamoro World Romany Festival starts in Prague - Prague Daily Monitor (25. 5. 2015)

Khamoro World Romany Festival starts in Prague

ČTK | 25 MAY 2015

Prague, May 24 (CTK) - The 17th Khamoro World Romany Festival, an annual event hosted by Prague, started with a series of open-air concerts on the Vltava River bank in the centre of the Czech capital city yesterday.
The performance of not only Romany artists is being watched by hundreds of people, including both Romanies and members of the majority population. Many families with small children are among the viewers.

Číst dál

Vystoupením Biháriho a Vladimira 518 začal festival Khamoro - www.novinky.cz (24.5.2015)

Vystoupením Biháriho a Vladimira 518 začal festival Khamoro

WWW.NOVINKY.CZ | 24 KVĚTNA 2015

Na pražské náplavce v neděli začal 17. ročník Světového romského festivalu Khamoro. Koncert, který je jeho úvodní akcí, zahájilo vystoupení romského hudebníka Mária Biháriho a rappera Vladimira 518. Později večer by ještě měla vystoupit romská skupina Terne Čhave společně s finalistou jednoho z ročníků talentové soutěže Superstar Janem Bendigem.

Číst dál

Srdečně Vás zveme na světový romský festival – Khamoro, kterého jsme partnerem - www.ponton.cz (19.5.2015)

Srdečně Vás zveme na světový romský festival – Khamoro, kterého jsme partnerem

WWW.PONTON.CZ | 19 KVĚTNA 2015

Festival je dobře známý především v hlavním městě, kde má několikaletou tradici. Do Plzně zavítá již podruhé. Základní myšlenkou festivalu je představit romskou kulturu se vším, co světu přináší, a to především skrze romské umělce. Cílem festivalu také je, aby se všichni společně pobavili – bez rozdílu věku, pohlaví a národnosti.

Číst dál

Centrem Prahy prošel roztančený průvod festivalu Khamoro - Český rozhlas, Radio Praha (19.5.2015)

Centrem Prahy prošel roztančený průvod festivalu Khamoro

WWW.RADIO.CZ | 19 KVĚTNA 2015

Centrem Prahy po roce znovu prošel průvod stovek romských muzikantů, zpěváků a tanečníků v pestrobarevných kostýmech. Účinkující světového romského festivalu Khamoro neboli Slunce, jehož 17. ročník začal v neděli na pražské Náplavce, za zpěvu a tance prošli z Václavského na Staroměstské náměstí.

Číst dál

Praha sa pripravuje na 17. ročník festivalu Khamoro - SME.sk (18.5.2015)

Praha sa pripravuje na 17. ročník festivalu Khamoro

SME.SK | 18 KVĚTNA 2015

Na festivale vystúpi mnoho zahraničných rómskych umelcov. Prídu účinkujúci zo Srbska, Rumunska, Francúzska, Španielska a mnohí ďalší. PRAHA, BRATISLAVA. Najznámejší rómsky festival Khamoro sa začal už v roku 1999 a teší stále väčšej obľube. Khamoro, v preklade slniečko, je jeden z najväčších rómskych festivalov na svete. Uskutoční sa od 24. do 30. mája v Prahe a časť festivalu bude v dňoch 26.-28. mája v Plzni.

Číst dál

Khamoro: Festival der Roma-Kultur - Centrum Bavaria Bohemia (CeBB 11.5.2015)

Khamoro: Festival der Roma-Kultur

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) | 11 MAI 2015

Khamoro ist das bekannteste Zigeunerfestival der Welt. In Prag findet es seit 1999 statt, und während dieser Zeit haben Mitwirkende aus mehr als vierzig Ländern an ihm teilgenommen. In Pilsen bietet Khamoro im Jahr 2015 eine Ausstellung, ein Konzert origineller Gypsy-Jazzmusik, eine Reihe von Workshops an: für bildende Kunst, Tanz, Schmuckherstellung, Grundlagen der Roma-Geschichte und der Roma-Sprache, dies alles unter der Leitung von Fachleuten der Roma-Thematik.

Číst dál