Festival Khamoro získal EFFE Label ! Nevíte, co to je? Je to prestižní evropská značka pro festivaly, která zaručuje nejvyšší kvalitu.

►Uděluje jí server festivalfinder.eu na základě výběru mezinárodních expertů z festivalového prostředí. Festival musí splňovat velké nároky na kvalitu a dokázat, že je zakotven v Evropské umělecké a kulturní i sociální realitě.

 

ROMENGO & JUAN DE LERIDA / HU, ESP

Unikátní hudební projev maďarské olašské kapely Romengo bude tentokrát obohacen…

3.000...DESCENCISAS / ESP

Cante, baile, toque, jaelo, to jsou neodmyslitelné elementy původně undergroundového…

FANFARE CIOCĂRLIA/ RO

„Skřivaní píseň“ - tak by se dal přeložit název legendární…

HOT CLUB D'EUROPE

Paulus Schäfer a Olli Soikkeli jsou oba žádanými sólovými kytaristy,…

NS BEGEŠ/ SRB

NS Begeš čili šest mužů hrajících na ocas jehněte. Totiž,…

ROMALE CAMERATA/ CZ

V Jeruzalémské synagoze se v úterý představí desetičlenný komorní orchestr…

GISMO GRAF TRIO / NĚMECKO

Mladý charismatický rodák ze Stuttgartu Gismo Graf ovládal díky svému…

EHALI CYGANE / RU

Desetičlenný soubor Ehali Cygane sice nenaplňuje tradici ruských kapel složených…

CIMBÁLOVÁ KAPELA IVANA HERÁKA / CZ

Charismatický projev, přednes jemných tónů v kontrastu s divokými rytmy…

LAČE MANUŠA - VSTUP ZDARMA!

Hlavní členy kapely Lače manuša tvoří zpěvačka Marta Balážová, která…

IGOR KMEŤO & BAND /SK VSTUP ZDARMA!

Má na kontě milióny zhlédnutí svých klipů, několik úspěšných hitů…

GIPSY SUNO/ CZ VSTUP ZDARMA!

Osmičlenná rompopová kapela z jižních Čech, která nemůže chybět na…

ZÁVĚREČNÝ GALAKONCERT

2. 6. 20:00 SASAZU 

Hudební zážitky z celého týdne završíme na legendárním galakoncertu v SaSaZu. Od 8 hodin večer se na pódiu vystřídají interpreti, kteří vás Khamorem provázeli v průběhu celého týdne. Ve velkém stylu oslavíme končící 20. ročník festivalu a společně se navnadíme na další úspěšné roky oslav romské kultury na Khamoru. 

Ještě jednou zahrají:

All-Star českých kapel/CZ, EtnoRom & Friends/HU, Alba Heredia Flamenco Company/ESP, Ciganos d’Ouro/PT, Podkova

Schastya/RU, Kočani Orkestar/MK a Mahala Rai Banda/RO.

K letošnímu galakoncertu se připojí také ROMAFEST/RO

Romafest/RO

Na začátku nového milénia, v roce 2001, vzniklo v rumunském městečku Targu Mures uskupení Romafest, které svými vystoupeními dodnes vzdává poctu romské hudbě, tanci i performance. Svůj talent stihli členové Romafestu předvést v Evropě, Asii i v Severní Americe. Během své kariéry spolupracovali také s věhlasnou akrobatickou a zábavní show Cirque du Soleil. Na Khamoru se poprvé objeví v závěrečném Defilé a později je uvidíme právě na Galakoncertu v SaSaZu.

All-Star českých kapel/CZ 

To nejlepší z české romské hudby nabídne uskupení All-Star českých kapel. Letos v rámci něj zahraje například jeden z nejznámějších romských muzikantů současnosti Milan Kroka. Přidá se také zpěvák, klarinetista, akordeonista a klavírista Mário Bihári, špičkový houslista Viliam Didiáš, kterého můžete znát z Gipsy.cz, zpěvačka Simona Šenkyová nebo Andrej Ferenc. Na pódiu se neztratí ani početné zastoupení skupiny Bengas: Milan Bingáč Demeter, Radek Sivák a Vladimír Žabák Demeter a kontrabasista Alan Sarközy. 

EtnoRom & Friends​/HU

Na Khamoro se vrací zakladatelé žánru Gypsy World Music. Jedinečný zvuk ovlivněný tradiční hudbou Olašských Romů a současných rytmů gypsy jazzu, swingu a funky, vás roztančí už od prvních minut. EtnoRom vystupují od roku 2005 a nahráli již 3 studiová alba. Nehledě na maďarské a romské texty baví posluchače po celém světě, mimo jiné na slavném festivalu Sziget, v USA i v Maroku. Do Prahy si EtnoRom pozvali 4 hosty. Vystoupí společně se zpěvákem a mandolinistou Gusztavem Balogem, kytaristou a zpěvákem Istvanem Horváthem, tanečníkem a kytaristou Zoltánem Horváthem a Ibolyou Horváthovou, zpěvačkou a zakladatelkou skupiny Kanizsa Csillagai.

Alba Heredia​ Flamenco Company/ESP

Rodačka ze španělské Granady je součástí jedné z nejslavnějších dynastií světa flamenca. Není tedy divu, že tančí už od dětství. Jako malá se dostala do známých tanečních skupin, se kterými procestovala celé Španělsko a účastnila se také světových turné. Například madridské publikum oslnila v pouhých 11 letech. Dnes už má za sebou také několik sólových vystoupení v rodném Španělsku, navštívila Českou republiku, Francii nebo Japonsko a její tanec ocenila také prestižní soutěž El Desplante věnovaná flamencu. Tanec Alby Herediy je emotivní zážitek, který rozhodně nepromeškejte. 

Kočani Orkestar​/MK

Balkánské rytmy s typickými aranžemi dechových nástrojů letos na Khamoru reprezentují Kočani Orkestar. Připravte se na nezaměnitelnou hlasitou souhru bicích a 4 tub, která roztančí každého návštěvníka. Tato makedonská kapela vznikla v roce 1997 díky trumpetistovi Naatu Veliovi. Jejich písně se dostaly do povědomí světového publika prostřednictvím soundtracku k filmu Borat a také díky cover verzím jejich písní od indie rockového zpěváka jménem Beirut, se kterým si Kočani Orkestar nakonec zahráli na koncertě v Paříži. Kapela vystoupila na většině světových festivalů, které se věnují World Music a jejích kvalit si můžeme užít také v Praze. 

Podkova ​ Schastya​ /RU

Jejich písně, balady a strhující tance lze jen těžko zaměnit s jinými soubory na světě. Soubor „Podkova štěstí“ vedený Nikolajem Lekarevem mladším se skládá z předních umělců moskevského divadla ROMEN. Kapela je ostatně pojmenována podle stejnojmenné divadelní hry, kterou na scéně světoznámého romského divadla režíruje Nikolajův otec, Nikolaj Lekarev starší. Všichni členové kapely mají vystudovanou vysokou školu v oboru tanec či zpěv a na pódiu je to opravdu znát. Jejich vystoupení vychází ze skutečných romských tradic, využívá jedinečné pestré kostýmy, výrazné hlasy a melodickou hudbu. 

​Ciganos d´Ouro​/PT

Bratři José Pato a Sérgio Silva založili hudební uskupení Ciganos d’Outro v polovině 90. let. Jejich vystoupení zpočátku bavila publikum na menších kulturních akcích v Portugalsku, později však oslovila posluchače jak mimo Portugalsko, tak mimo romskou komunitu. To už se ke kapele připojil také profesionální kytarista Pedro Jóia. Dnes kapela čítá 8 členů, kteří společně tvoří nevšední hudební prolnutí gypsy hudby, arabských melodií, tradičních portugalských lidovek i flamenca. Hudba je jejich životem a to, že je práce zároveň jejich koníčkem, rozhodně poznáte na živých vystoupeních. 

Mahala Rai Banda​/RO

Připravte se na mladý a energický gypsy funk. Mahala Rai Banda je jedenáctičlenná kapela z Rumunska, jejíž tvorbu silně ovlivnila tradiční rumunská hudba a současně také hudební trendy 21. století. Souhra dechových nástrojů, houslí, basy a akordeonu baví publikum v Evropě i v USA. Debutové album z roku 2005 je dostalo od svatebních vystoupení k vystupování na uznávaných festivalech v Kanadě a Velké Británii. Světové turné si nejprve zkusili po boku slavných Gypsy Queens & Kings. Dnes jejich živá vystoupení obdivují i hudební kritici. Těšte se na taneční smršť.

Fotbalový turnaj: Džas Bavinas fotbal

2. 6. 13:00 SPORTOVNÍ A REKREAČNÍ AREÁL PRAŽAČKA

Druhý ročník fotbalového turnaje s názvem „Pojďme hrát fotbal!“ se uskuteční v poslední festivalový den. Dětská a ženská družstva se utkají v jednom z nejoblíbenějších kolektivních sportů ve sportovním a rekreačním areálu na pražském Žižkově. Přijďte fandit! 

 

Hlavní partneři

Hlavní mediální partner

Partneři / Partners

 

Pořadatelé

Kancelář festivalu Khamoro

Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Česká republika
+420 222 518 554
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.khamoro.cz

Světový romský festival Khamoro 2019
Khamoro | Program | Kapely | Novinky | Foto | Video | Média | Vstupenky | Pro tisk | Partneři | Místa konání | Kontakt | Archív

Khamoro - Světový romský festival Khamoro
www.khamoro.cz Copyright © 2019. All Rights Reserved. | webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek