Festival Khamoro získal EFFE Label ! Nevíte, co to je? Je to prestižní evropská značka pro festivaly, která zaručuje nejvyšší kvalitu.

►Uděluje jí server festivalfinder.eu na základě výběru mezinárodních expertů z festivalového prostředí. Festival musí splňovat velké nároky na kvalitu a dokázat, že je zakotven v Evropské umělecké a kulturní i sociální realitě.

 

ROMENGO & JUAN DE LERIDA / HU, ESP

Unikátní hudební projev maďarské olašské kapely Romengo bude tentokrát obohacen…

3.000...DESCENCISAS / ESP

Cante, baile, toque, jaelo, to jsou neodmyslitelné elementy původně undergroundového…

FANFARE CIOCĂRLIA/ RO

„Skřivaní píseň“ - tak by se dal přeložit název legendární…

HOT CLUB D'EUROPE

Paulus Schäfer a Olli Soikkeli jsou oba žádanými sólovými kytaristy,…

NS BEGEŠ/ SRB

NS Begeš čili šest mužů hrajících na ocas jehněte. Totiž,…

ROMALE CAMERATA/ CZ

V Jeruzalémské synagoze se v úterý představí desetičlenný komorní orchestr…

GISMO GRAF TRIO / NĚMECKO

Mladý charismatický rodák ze Stuttgartu Gismo Graf ovládal díky svému…

EHALI CYGANE / RU

Desetičlenný soubor Ehali Cygane sice nenaplňuje tradici ruských kapel složených…

CIMBÁLOVÁ KAPELA IVANA HERÁKA / CZ

Charismatický projev, přednes jemných tónů v kontrastu s divokými rytmy…

LAČE MANUŠA - VSTUP ZDARMA!

Hlavní členy kapely Lače manuša tvoří zpěvačka Marta Balážová, která…

IGOR KMEŤO & BAND /SK VSTUP ZDARMA!

Má na kontě milióny zhlédnutí svých klipů, několik úspěšných hitů…

GIPSY SUNO/ CZ VSTUP ZDARMA!

Osmičlenná rompopová kapela z jižních Čech, která nemůže chybět na…

 Mezinárodní romská ženská konference: Neviditelná síla

31. 5. – 1. 6. INSTITUT CERVANTES

Lidská práva, genderová rovnost, osobní rozvoj i vzdělávání jsou témata, o kterých se budou bavit aktivní Romky z různých částí Evropy na konferenci Neviditelná síla. Skupina Manushe, která konferenci pořádá, chce tímto způsobem inspirovat a motivovat romské ženy v České republice, podpořit je v jejich činnostech a zvýšit jejich sebevědomí. Pozvánku k výměně zkušeností a možnému navázání budoucí spolupráce přijalo přes 50 účastnic. V rámci konference se bude kromě jiného také tvořit mediální kampaň s medailonky účastnic, zveřejňovaná na online komunikačních kanálech organizace Slovo 21, skupiny Manushe a dalších. 

Dětský den: Khamororo

1. 6. 15:00 PARK PORTHEIMKA

Oblíbený program pro rodiny s dětmi můžete prožít v pátek v parku Portheimka. Vaše ratolesti si budou hrát, zpívat i tančit. Po zahájení v 15:00 můžete zhlédnout divadelní představení Romské pohádky. A nebudete se nudit ani ve zbytku dne. Přivítáme např. Dětský orchestr ZŠ Kořenského, zpěvačku Terezu Ondičkovou a zatančí pro nás dětské soubory. Na dětském dni nebudou chybět ani nejrůznější hry a soutěže. Také se podíváme, jak vypadá tradiční romský ruský tanec, zjistíme, co je to parkour a na workshopu se s dětmi naučíme tancovat Flamenco! 

Defilé

2. 6. 12:00 Václavské náměstí

Proč defilé každoročně pořádáme, jsme vám vysvětlili v symbolických 20 slovech o festivalu. Teď už bychom vás jen chtěli pozvat na to letošní. V sobotu se sejdeme na Václavském náměstí a užijeme si veselý a hrdý průvod plný tradiční romské hudby, tanečních souborů, vlajkonošů i pestrobarevných kostýmů. Tato podívaná je jednou z nejnavštěvovanějších akcí v programu Khamora, nenechte si ji ujít. 

TRADIČNÍ ROMSKÁ HUDBA

1. 6. 19:30 LA FABRIKA

Podkova ​ Schastya​ /RU

Jejich písně, balady a strhující tance lze jen těžko zaměnit s jinými soubory na světě. Soubor „Podkova štěstí“ vedený Nikolajem Lekarevem mladším se skládá z předních umělců moskevského divadla ROMEN. Kapela je ostatně pojmenována podle stejnojmenné divadelní hry, kterou na scéně světoznámého romského divadla režíruje Nikolajův otec, Nikolaj Lekarev starší. Všichni členové kapely mají vystudovanou vysokou školu v oboru tanec či zpěv a na pódiu je to opravdu znát. Jejich vystoupení vychází ze skutečných romských tradic, využívá jedinečné pestré kostýmy, výrazné hlasy a melodickou hudbu. 

Ciganos d´Ouro​/PT

Bratři José Pato a Sérgio Silva založili hudební uskupení Ciganos d’Outro v polovině 90. let. Jejich vystoupení zpočátku bavila publikum na menších kulturních akcích v Portugalsku, později však oslovila posluchače jak mimo Portugalsko, tak mimo romskou komunitu. To už se ke kapele připojil také profesionální kytarista Pedro Jóia. Dnes kapela čítá 8 členů, kteří společně tvoří nevšední hudební prolnutí gypsy hudby, arabských melodií, tradičních portugalských lidovek i flamenca. Hudba je jejich životem a to, že je práce zároveň jejich koníčkem, rozhodně poznáte na živých vystoupeních. 

Mahala Rai Banda​/RO

Připravte se na mladý a energický gypsy funk. Mahala Rai Banda je jedenáctičlenná kapela z Rumunska, jejíž tvorbu silně ovlivnila tradiční rumunská hudba a současně také hudební trendy 21. století. Souhra dechových nástrojů, houslí, basy a akordeonu baví publikum v Evropě i v USA. Debutové album z roku 2005 je dostalo od svatebních vystoupení k vystupování na uznávaných festivalech v Kanadě a Velké Británii. Světové turné si nejprve zkusili po boku slavných Gypsy Queens & Kings. Dnes jejich živá vystoupení obdivují i hudební kritici. Těšte se na taneční smršť.

 

Hlavní partneři

Hlavní mediální partner

Partneři / Partners

 

Pořadatelé

Kancelář festivalu Khamoro

Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Česká republika
+420 222 518 554
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.khamoro.cz

Světový romský festival Khamoro 2019
Khamoro | Program | Kapely | Novinky | Foto | Video | Média | Vstupenky | Pro tisk | Partneři | Místa konání | Kontakt | Archív

Khamoro - Světový romský festival Khamoro
www.khamoro.cz Copyright © 2019. All Rights Reserved. | webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek