Festival Khamoro získal EFFE Label ! Nevíte, co to je? Je to prestižní evropská značka pro festivaly, která zaručuje nejvyšší kvalitu.

►Uděluje jí server festivalfinder.eu na základě výběru mezinárodních expertů z festivalového prostředí. Festival musí splňovat velké nároky na kvalitu a dokázat, že je zakotven v Evropské umělecké a kulturní i sociální realitě.

 

ROMENGO & JUAN DE LERIDA / HU, ESP

Unikátní hudební projev maďarské olašské kapely Romengo bude tentokrát obohacen…

3.000...DESCENCISAS / ESP

Cante, baile, toque, jaelo, to jsou neodmyslitelné elementy původně undergroundového…

FANFARE CIOCĂRLIA/ RO

„Skřivaní píseň“ - tak by se dal přeložit název legendární…

HOT CLUB D'EUROPE

Paulus Schäfer a Olli Soikkeli jsou oba žádanými sólovými kytaristy,…

NS BEGEŠ/ SRB

NS Begeš čili šest mužů hrajících na ocas jehněte. Totiž,…

ROMALE CAMERATA/ CZ

V Jeruzalémské synagoze se v úterý představí desetičlenný komorní orchestr…

GISMO GRAF TRIO / NĚMECKO

Mladý charismatický rodák ze Stuttgartu Gismo Graf ovládal díky svému…

EHALI CYGANE / RU

Desetičlenný soubor Ehali Cygane sice nenaplňuje tradici ruských kapel složených…

CIMBÁLOVÁ KAPELA IVANA HERÁKA / CZ

Charismatický projev, přednes jemných tónů v kontrastu s divokými rytmy…

LAČE MANUŠA - VSTUP ZDARMA!

Hlavní členy kapely Lače manuša tvoří zpěvačka Marta Balážová, která…

IGOR KMEŤO & BAND /SK VSTUP ZDARMA!

Má na kontě milióny zhlédnutí svých klipů, několik úspěšných hitů…

GIPSY SUNO/ CZ VSTUP ZDARMA!

Osmičlenná rompopová kapela z jižních Čech, která nemůže chybět na…

ALL-STAR GIPSY JAZZ - 20:00 DIVADLO HYBERNIA

Stochelo Rosenberg/NL

Jako desetiletý poprvé zkusil hrát na kytaru a tento nástroj už neopustil. Základy ho učil jeho otec a strýc, ale sám se zlepšoval také díky poslechu legendárních hudebníků, jakým byl například Django Reinhardt. První úspěchy sbíral ve 12 letech, když vystupoval v dětské televizní show. Zájem různých vydavatelství odmítli jeho rodiče, kteří nechtěli, aby Rosenberg vyrůstal pod dozorem kamer. Svůj talent nadále rozvíjel v ústraní a vypracoval se na jednoho nejlepších kytaristů na světě. Na Khamoru uslyšíte jeho elegantní hru plnou osobitého vibrata a geniální improvizace, kterou má v oblibě. 

At the age of ten, he first tried playing guitar and never left this instrument afterwards. He was taught the basics by his father and uncle, but he also worked on his improvement when listening to legendary musicians such as Django Reinhardt. His first success came at the age of twelve when he performed in a children’s TV show. Several music companies got interested, but his parents rejected them as they did not want young Rosenberg to be growing up constantly exposed in spotlights. He modestly developed his talent in privacy and worked hard to become one of the world’s best guitar players. At the Khamoro festival, you will have a chance to hear his elegant style full of his signature vibratos and genius improvisations he loves so much.

Angelo Debarre/FR

Jeden z nejuznávanějších gypsy jazzových kytaristů Angelo Debarre je zárukou skvělé podívané. Hře na kytaru propadl již v 8 letech. Přestože od té doby zkusil také bicí, byla to kytara, která si skutečně získala jeho srdce. Od roku 1985 proto pravidelně hrál v pařížském klubu La Roue Fleuriea zařadil se tak ke všem slavným kytaristům žánru gypsy jazzu a swingu, kteří zde vystupovali. Tento manušský talent je známý pro svou vášeň k improvizaci. Jeho koncertní vystoupení jsou vždy překvapující a jedinečná. 

One of the most renowned gypsy jazz guitarists, Angelo Debarre guarantees a wonderful show. He fell for the guitar playing at the age of eight. Although he also tried drums, it was the guitar that truly won his heart. Since 1985, he has regularly played at the La Roue Fleurie club in Paris as one of many famous Gypsy jazz and swing guitar players who perform here. This manouche talent is renowned for his passion for improvisation. His concerts are always surprising and unique.

Tchavolo Schmitt​ /FR 

Dokonalou techniku hry na kytaru začal Tchavolo Schmitt pilovat již v 6 letech. Vzorem mu byli oba hudebně nadaní rodiče. Je označován za následovníka slavného Djanga Reinharta, který byl samotnému Schmittovi velkým vzorem již od dětství. Kromě hudby si Tchavolo Schmitt vyzkoušel také filmový průmysl. Znát ho můžete z filmů Tonyho Gatlifa, který ho obsadil do snímku Latcho Drom. V roce 2002 si dokonce zahrál hlavní roli ve filmu Swing. Jeho všestranný talent ukazuje také v živých vystoupeních. Svou čistou a precizní hru doplňuje vášní a radostí ze hry. Sál dokáže bavit celé hodiny a vždy ho naplní láskou a nezaměnitelnou energií. 

Tchavolo Schmitt started to work on his perfect technique at the age of six with his parents, both of them talented musicians, being his role models. He is sometimes described as the successor of the famous Django Reinhardt, who has been Schmitt’s idol since he was a child. Besides music, Tchavolo Schmitt has also had experience in the film industry. You may know him from films by Tony Gatlif who cast him to Latcho Drom. In 2002, he got a main role in the Swing film. His universal talent manifests itself at live performances when his pure and precise technique gets accompanied with passion and delight. He is capable of entertaining his audience for hours, always sharing love and unmistakeable energy.

Ludovic Beier/FR

Na pondělním večeru se k interpretům připojí také vzácný host. Už ve 24 letech objevoval akordeonista Ludovic Beier evropskou i americkou jazzovou hudební scénu, a to po boku těch nejznámějších muzikantů včetně Angela Debarra nebo Jamese Cartera. Hudbu má v krvi, na akordeon ho naučil hrát jeho otec. Beier se ale brzy posunul od tradičního francouzského stylu k jazzu. Jeho kreativitu a nebojácnost umocňuje neuvěřitelná rychlost, se kterou klade a střídá prsty na klávesách. Přijďte si poslechnout přelomovou podobu hry na akordeon, kterou Ludovic Beier představuje. 

Rasová diagnóza: Cikán, vernisáž - 18:00 GALERIE ČESKÝCH CENTER

Výstava Dokumentačního a kulturního centra německých Sintů a Romů se soustředí na genocidu těchto skupin, a to od počátečního omezování základních práv Národní socialistickou stranou až po jejich systematickou likvidaci v nacisty okupované Evropě.  Do kontrastu jsou pokládány výpovědi pachatelů i obětí těchto zločinů. Expozice vystavuje fotografie ze života Romů i Sintů, které vykreslují zničené lidské osudy skrývající se za abstraktními dokumenty, jimiž byla řízena úmyslná likvidace těchto lidí. Závěr výstavy poodhaluje život Romů a Sintů v Evropě po roce 1989. Váženým hostem výstavy bude Romani Rose, ředitel Ústřední rady německých Sintů a Romů a také jejich Dokumentačního a kulturního centra. Svůj život zasvětil boji proti diskriminaci a rasismu. Zasloužil se mimo jiné o uznání Romů a Sintů oficiální národní menšinou Německa s vlastním jazykem a možností aktivního politického života.

Hlavní partneři

Hlavní mediální partner

Partneři / Partners

 

Pořadatelé

Kancelář festivalu Khamoro

Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Česká republika
+420 222 518 554
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.khamoro.cz

Světový romský festival Khamoro 2019
Khamoro | Program | Kapely | Novinky | Foto | Video | Média | Vstupenky | Pro tisk | Partneři | Místa konání | Kontakt | Archív

Khamoro - Světový romský festival Khamoro
www.khamoro.cz Copyright © 2019. All Rights Reserved. | webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek