Menu

V evropském hlavním městě kultury pro rok 2015 – Plzni startuje Khamoro

Program Světového romského festivalu Khamorose už před patnácti lety stal součástí projektu Praha – evropské hlavní město kultury.

Letos je titul propůjčen Plzni, a tak v tradici navazujeme i v roce 2015. V rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 zařazuje do programu koncerty i doprovodný program. Návštěvníci se můžou těšit na gypsy jazz, tradiční romskou hudbu, komunitní program i živou instalaci obřího dortu!

Právě Komunitní program odstartuje dnes festival Khamoro v Plzni. Těšit se můžete na širokou škálu akcí. Za všechny zmiňme třeba taneční workshopy, na kterých vás ti nejpovolanější naučí tančit jak tradiční romské tance, tak i například street dance. Zároveň budete moci vidět exhibici výherců regionálního kola soutěže Street Battle Jam, která vyvrcholí na Khamoru v Praze. Zručnější z vás si budou moci vyzkoušet výrobu šperků a chybět nebude ani výtvarný workshop, který povede známý romský výtvarník ze Srbska Zoran Tairović. Součástí programu bude také vyprávění romských pamětníků. Romská spisovatelka Ilona Ferková, aktivista Štefan Tišer a spisovatel Andrej Giňa vás i tady zavedou do světa romských vypravěčů. A ani o hudbu nepřijdete! Čeká vás vystoupení romského gospelového souboru Mixes!

Více o programu Khamora v Plzni