262020lis

Poprvé v historii festivalu Khamoro přichází v on-line formátu sofistikovaného streamingu.

Užijte si mezinárodní romský festival Khamoro v pohodlí a bezpečí svého domova!

Nové komunitní centrum SLEZ v Rokycanech nabízí pomoc a spolupráci lidem ze sociálně znevýhodněných skupin. Kulturní program jeho zářijového otevření bylo součástí festivalu Khamoro.

082021dub
Information
52 hits

#mdr21

Mi del o Del le Romenge pre kada baro ďives but bacht the sasťipen, but loš the baripen andro peskero romipen. Paťivales leperas the pro bare manuša, save has anglal o Roma bare Romenca u paľikeras lenge vaš lengero aniben. Andre kale phare ďivesa tumenge kamas, kaj kada sa te preďidživen andro sasťipen the lačhipen.
Tumaro Slovo 21, z.s.
Ať dá Bůh Romům na tento velký den hodně štěstí a zdraví, hodně radosti a hrdosti na své romství. S úctou vzpomínáme i na významné osobnosti, které byly pro Romy velkými vzory, a děkujeme jim za jejich přínos. V těchto těžkých dnech vám přejeme, ať vše přežijete ve zdraví a dobrotě. Vaše Slovo 21, z.s.
May God give happiness and health to Romani people on this great day, much joy and pride in their romipen. We also respectfully remember the important figures who were great role models for the Roma and thank them for their contribution to our history. In these difficult days, we wish you all the best. Your Slovo 21, z.s.
152021bře
Information
60 hits

Kultura a Covid-19

Spolu s cestovním ruchem patří kulturní a kreativní průmysly k oblastem nejvíce zasaženým současnou krizí, způsobenou pandemií Covid-19, přičemž počet ohrožených pracovních míst neustále narůstá.

 

Kulturní a kreativní sektory z velké části tvoří tzv. “freelancers", malé soukromé firmy nebo neziskové organizace, kteří často nemají rezervní kapitál a jsou zavislé na zakázkách. Představte si úspěšného začínajícího zpěváka, který risknul vše pro slibnou hudební kariéru a nyní již rok nemá možnost živého vystoupení. A takových příkladů jsou tisíce napříč kulturním průmyslem. 

 

Přechod na formu on-line streamingu je možný pouze u některých forem umění a nepřináší plnohodnotný kulturní zážitek.

 

Lockdown a vládní opatření jasně prokázaly nezbytnost umění a kultury pro duševní zdraví lidí. V této nejisté době je pro lidi nesmírně důležité mít možnost kulturního odpočinku, který jim pomůže nepropadnout depresím a pochybnostem. 

 

Doufáme, že se situace co nejdříve změní k lepšímu a budeme moci znovu potkat fanoušky festivalu Khamoro naživo.

152021úno
Information
141 hits

Khamoro21! #soon

30. 5. - 6. 6. 2021

V roce 2020 jsme se naučili, že vše naplánovat nelze, ale zároveň jsme zjistili, že i neočekávané změny mohou být pozitivní. Spojili jsme se s celou řadou festivalů, představili KHAMORO i mimo Prahu a poprvé přinesli koncerty tradiční romské hudby na obrazovky přímo do domácností.
 
Do roku 2021 si bereme od každého něco. Uděláme vše pro to, abychom se s vámi v roce 2021 sešli osobně jak na menších akcích, tak na velkých koncertech. Zároveň se chceme i nadále spojovat s různými festivaly a institucemi a vyjíždět s KHAMOREM i mimo Prahu. 
 
Věříme, že ústřední část KHAMORA bude moci proběhnout v termínu 30. 5. - 6. 6. 2021. Do tohoto týdne plánujeme vybrané koncerty, vernisáže výstav, divadelní představení, veřejná čtení a další akce. Pokud bude situace s koronavirem pozitivní, uspořádáme KHAMORO tak, jako v letech před-minulých. Pokud ne, situaci se přizpůsobíme a více akcí přesuneme do druhé poloviny roku. Těšíme se na vás!
172020pro

Zveřejnění archivu festivalu Khamoro

Světový romský festival Khamoro, který je jedním z největších svého druhu na světě, má bohatou historii od svého založení organizací Slovo 21, z. s. v roce 1999. Prezentuje romskou kulturu a profesionální romskou hudbu široké veřejnosti (z ČR i ze zahraničí) ve všech jejích rozměrech a podobách a dokazuje, že romská kultura a hudba je plnohodnotnou součástí českého a světového kulturního dědictví.

262020lis
Information
601 hits

Galakoncert 2020

Poprvé v historii festivalu Khamoro přichází v on-line formátu sofistikovaného streamingu.
Užijte si mezinárodní romský festival Khamoro v pohodlí a bezpečí svého domova!
V neděli, 29. listopadu se můžete těšit na mezinárodní GALAKONCERT:
-Kale & Gitana / CZ, SK
-Traio Romano/ FR, RO
-Marcela & Los Murchales/ FR, SK
-Puerto Flamenco/ESP
host: Fricska Dance Group / HU
Vysílat budeme živě pomocí streamů na stránce festivalu Khamoro.
Shlédnutí galakoncertu je zcela zdarma, budete ale moci podpořit projekt libovolnou částkou pomocí odkazu.

FOTOGALERIE Parádní tečkou za podzimním blokem festivalu Khamoro bylo vystoupení Marian Badoi Trio v Jazz Docku v sobotu 26. září.

262020zář

FOTOGALERIE Parádní zážitek! Skvělý večer! Koncert roku! Tato a další podobná hodnocení zněla od návštěvníků včerejšího vystoupení holandských The Rosenbergs v pražském Jazz Docku.

252020zář
Information
424 hits

Khamoro párty se vydařila!

O muziku se postarali Čhave Romane CZ, Feri & The Gypsies. Bavilo se nejen publikum pod pódiem, ale i lidé za plotem.

Pořadatelé

Kancelář festivalu Khamoro

Blanická 15
120 00 Praha 2
Česká republika
+420 222 518 554
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.khamoro.cz

Světový romský festival Khamoro 2019
Khamoro | Program | Kapely | Novinky | Foto | Video | Média | Vstupenky | Pro tisk | Partneři | Místa konání | Kontakt | Archív

Khamoro - Světový romský festival Khamoro
www.khamoro.cz Copyright © 2019. All Rights Reserved. | webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek