Menu

26.5.-1.6.2019

Mediální výstupy

  • Nadřazená kategorie: Press

ČTK: Centrem Prahy prošel průvod romských umělců z festivalu Khamoro

Praha - Centrem Prahy dnes prošel průvod romských tanečnic a hudebníků z různých zemí, kteří vystupují na letošním festivalu Khamoro neboli Slunce. Zapojilo se do něj několik stovek lidí. Devatenáctý ročník přehlídky romské kultury, kterou pořádá organizace Slovo 21, začal v neděli a vyvrcholí v sobotu galakoncertem.

Číst dál

  • Nadřazená kategorie: Press

Český rozhlas: Festival Khamoro letos nabídl i přehlídku romské literatury, zajímavé výstavy a fotbalový turnaj

Galakoncertem v pražském SaSaZu právě v těchto chvílích vrcholí Světový festival romské kultury Khamoro. Za 19 let jeho existence na něm vystoupilo bezmála dvě stě romských hudebních skupin z třiatřiceti zemí. Ale Khamoro zdaleka není jen festivalem hudby a tance – letos byla jeho součástí například přehlídka romské literatury, mezinárodní konference o vzdělávání, několik výstav a také fotbalový turnaj. A my se teď za ním ohlédneme.

Číst dál

  • Nadřazená kategorie: Press

Týden.cz: Khamoro v Praze. Představí romské literáty a rodící se archiv

Romskou literaturu za účasti spisovatelů z Česka, Slovenska a Německa bude prezentovat letošní festival Khamoro. Největší festival romské kultury začal v Praze v neděli a potrvá do soboty. Představí i projekt RomArchive, jehož záměrem je systematická archivace romské historie a umění. Festival zahrnuje především hudbu, uvede ale také divadelní představení, výstavy a letos poprvé i sportovní události, třeba fotbalový turnaj včetně ženských a dětských týmů. Pořadatelé v úterý představili program.

Číst dál

  • Nadřazená kategorie: Press

Romea.cz: Nejen hudba, ale i konference, výstavy a poprvé i fotbal. Festival romské kultury Khamoro již po devatenácté v Praze

Česká metropole bude už po 19. hostit Světový romský festival Khamoro, který si mezi hojně navštěvovanými pražskými festivaly našel rovněž své místo. Khamoro, v romštině „Sluníčko“, s sebou každoročně přináší romskou tradiční i současnou hudbu, největší špičky gypsy jazzu, řadu workshopů, výstav, promítání filmů, divadlo, defilé a mnoho dalšího. V průběhu celého Khamora vystoupí vedle skupin ze 7 zemí světa také 20 profesionálncíh i amatérských souborů z Česka. Festival se bude konat ve dnech 28. května – 3. června.

Číst dál

  • Nadřazená kategorie: Press

Rock Café: „Festival Khamoro 2017“: Divadelní soubor Seniorů: Chci jiného muže/Kamav aver muršes

Romské ochotnické divadlo z okolí Urpína bylo založeno roku 2014 z iniciativy místních seniorů a občanského sdružení Rómsky literárny klub v Bánské Bystrici. Herci nejsou jen senioři, ale také o generaci až dvě mladší ochotníci, kteří bývají společně na prknech, které pro ně znamenají svět a jsou odměněni za svoje výkony potleskem diváků.

Číst dál