TRADIČNÍ ROMSKÁ HUDBA

 31. 5. 19:30 LA FABRIKA

All-Star českých kapel/CZ 

To nejlepší z české romské hudby nabídne uskupení All-Star českých kapel. Letos v rámci něj zahraje například jeden z nejznámějších romských muzikantů současnosti Milan Kroka. Přidá se také zpěvák, klarinetista, akordeonista a klavírista Mário Bihári, špičkový houslista Viliam Didiáš, kterého můžete znát z Gipsy.cz, zpěvačka Simona Šenkyová nebo Andrej Ferenc. Na pódiu se neztratí ani početné zastoupení skupiny Bengas: Milan Bingáč Demeter, Radek Sivák a Vladimír Žabák Demeter a kontrabasista Alan Sarközy. 

EtnoRom & Friends​/HU

Na Khamoro se vrací zakladatelé žánru Gypsy World Music. Jedinečný zvuk ovlivněný tradiční hudbou Olašských Romů a současných rytmů gypsy jazzu, swingu a funky, vás roztančí už od prvních minut. EtnoRom vystupují od roku 2005 a nahráli již 3 studiová alba. Nehledě na maďarské a romské texty baví posluchače po celém světě, mimo jiné na slavném festivalu Sziget, v USA i v Maroku. Do Prahy si EtnoRom pozvali 4 hosty. Vystoupí společně se zpěvákem a mandolinistou Gusztavem Balogem, kytaristou a zpěvákem Istvanem Horváthem, tanečníkem a kytaristou Zoltánem Horváthem a Ibolyou Horváthovou, zpěvačkou a zakladatelkou skupiny Kanizsa Csillagai.

Alba Heredia​ Flamenco Company/ESP

Rodačka ze španělské Granady je součástí jedné z nejslavnějších dynastií světa flamenca. Není tedy divu, že tančí už od dětství. Jako malá se dostala do známých tanečních skupin, se kterými procestovala celé Španělsko a účastnila se také světových turné. Například madridské publikum oslnila v pouhých 11 letech. Dnes už má za sebou také několik sólových vystoupení v rodném Španělsku, navštívila Českou republiku, Francii nebo Japonsko a její tanec ocenila také prestižní soutěž El Desplantevěnovaná flamencu. Tanec Alby Herediy je emotivní zážitek, který rozhodně nepromeškejte. 

Kočani Orkestar​/MK

Balkánské rytmy s typickými aranžemi dechových nástrojů letos na Khamoru reprezentují Kočani Orkestar. Připravte se na nezaměnitelnou hlasitou souhru bicích a 4 tub, která roztančí každého návštěvníka. Tato makedonská kapela vznikla v roce 1997 díky trumpetistovi Naatu Veliovi. Jejich písně se dostaly do povědomí světového publika prostřednictvím soundtracku k filmu Borat a také díky cover verzím jejich písní od indie rockového zpěváka jménem Beirut, se kterým si Kočani Orkestar nakonec zahráli na koncertě v Paříži. Kapela vystoupila na většině světových festivalů, které se věnují World Music a jejích kvalit si můžeme užít také v Praze. 

Neviditelná síla, vernisáž

  1. 5. 17:30 PALÁC LUCERNA 

Romská ženská skupina Manushe, která letos pořádá také mezinárodní romskou ženskou konferenci, připravila fotokampaň s názvem Neviditelná síla. V paláci Lucerna si můžete prohlédnout 12 velkoformátových fotografií Tomáše Vrány, které vyjadřují silnou osobnost romských žen. Manushe chce tímto způsobem podpořit romské ženy a jejich schopnosti a dovednosti, které jsou společností často přehlíženy.

Mezinárodní romská ženská konference: Neviditelná síla

31. 5. – 1. 6.INSTITUT CERVANTES

Lidská práva, genderová rovnost, osobní rozvoj i vzdělávání jsou témata, o kterých se budou bavit aktivní Romky z různých částí Evropy na konferenci Neviditelná síla. Skupina Manushe, která konferenci pořádá, chce tímto způsobem inspirovat a motivovat romské ženy v České republice, podpořit je v jejich činnostech a zvýšit jejich sebevědomí. Pozvánku k výměně zkušeností a možnému navázání budoucí spolupráce přijalo přes 50 účastnic. V rámci konference se bude kromě jiného také tvořit mediální kampaň s medailonky účastnic, zveřejňovaná na online komunikačních kanálech organizace Slovo 21, skupiny Manushe a dalších. 

Pořadatelé

Kancelář festivalu Khamoro

Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Česká republika
+420 222 518 554
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.khamoro.cz

Světový romský festival Khamoro 2019
Khamoro | Program | Kapely | Novinky | Foto | Video | Média | Vstupenky | Pro tisk | Partneři | Místa konání | Kontakt | Archív

Khamoro - Světový romský festival Khamoro
www.khamoro.cz Copyright © 2019. All Rights Reserved. | webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek