Khamoro 2015

PROGRAM

NEDĚLE 24. 5. 2015

20:00 Náplavka – Khamoro party na Vltavě: Terne Čhave & Jan Bendig /CZ/, Mário Bihári & Vladimir 518 /CZ/

 

PONDĚLÍ 25. 5. 2015

14:00 Radniční klub Staroměstské radnice – tisková konference

19:00 Rock café – vzpomínkový koncert na romského hudebníka Jožku Feča

21:00 Jazz Dock – koncert gypsy jazzu: Swing de Gitanes /ISR/

 

V rámci Světového romského festivalu Khamoro 2015 se konal odborný seminář "Romská kultura v různých sociálních kontextech". K dispozici je nyní elektronický sborník v angličtině, který obsahuje příspěvky jednotlivých expertů. Sborník ke stažení v PDF

 

V Praze dne 6. 2. 2016 od 20:00 se ve Slovenském domě rozezněly tóny romské hudby v klasickém a jazzovém podání v rámci hudebního projektu Černobílý svět. Koncert organizovalo Slovo 21, z.s. a Studio Production Saga za podpory Grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci dozvuků Světového romského festivalu Khamoro 2015.

Přijďte se podívat v sobotu 6. 2. 2016 do Slovenského domu na koncert klasické, jazzové a romské hudby. Vystoupí Pavlína Matiová, operní pěvec Miro Bartoš a Bohunka Bartošová-Sommerová. V průběhu se budou předávat certifikáty úspěšným absolventům projektu Barvalipe.

Přejeme vám krásné prožití vánočních svátků a mnoho spokojenosti a síly do nového roku! Šukar Karačoňa tumenge, but bacht, sastipen the zoripen andro Nevo berš! We wish you happy Christmas and all the best in the New Year!

Realizace elektronického sborníku, který obsahuje příspěvky expertů z mezinárodního semináře "Romská kultura v různých sociálních kontextech", je ve finální fázi. Bude publikován v listopadu 2015. 

Již brzy pro vás budeme mít videodokument, který bude zachycovat neopakovatelnou atmosféru celého letošního ročníku festivalu Khamoro 2015. Jakmile bude dokument hotový, budeme vás informovat zde na našich webových stránkách i prostřednictvím Facebooku. Budete si tak moci oživit některé momenty z nezapomenutelných koncertů tradiční romské hudby, kytarových workshopů, dětského dne nebo ze slavnostního závěrečného galakoncertu v klubu SaSaZu.

Již v pátek 28. srpna začíná partnerský romský hudební festival Yagori v Oslu (Norsko). Yagori Gypsy Music Festival nabídne také tento rok zajímavý hudební program.

Vystoupí známé a osvědčené kapely jako například srbští KAL, kteří začínali hrát v roce 2006 a jsou natolik osobití, že jejich styl dostal od západních hudebních kritiků dokonce svůj vlastní název - Rock'n'Roma

Sotva dozněly poslední tóny romské hymny Djelem Djelem, která uzavírala slavnostní galavečer v klubu Sasazu, organizátoři se už vrhli po hlavě do přípravy dalšího festivalového ročníku.

Ve dvou českých metropolích, Praze ve dnech od 24. – 30. 5. 2015 a v Plzni od 26. – 28. 5. 2015 se konal největší a nejznámější romský festival na světě Khamoro 2015. Návštěvníci se mohli podívat na koncerty jazzového, klasického či nově vytvořeného hip-hopového žánru.

Pořadatelé

Kancelář festivalu Khamoro

Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Česká republika
+420 222 518 554
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.khamoro.cz

Světový romský festival Khamoro 2019
Khamoro | Program | Kapely | Novinky | Foto | Video | Média | Vstupenky | Pro tisk | Partneři | Místa konání | Kontakt | Archív

Khamoro - Světový romský festival Khamoro
www.khamoro.cz Copyright © 2019. All Rights Reserved. | webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek