top of page

PROGRAM:

 • VÝSTAVA OTEVŘENÁ CESTA - KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA
  pá 03. 6.
  LETOHRÁDEK KINSKÝCH
  V rámci letošního ročníku Khamoro proběhne také komentovaná prohlídka unikátní výstavy Otevřená cesta/The Road is Open/Phundrado Drom, kterou pro všechny zájemce o výtvarný projev Romů připravilo Muzeum romské kultury v Brně v rámci budování specializovaného pražského pracoviště Centrum Romů a Sintů
 • DĚTSKÝ DEN
  pá 03. 6.
  PARK PORTHEIMKA
  Dětský den patří mezi tradiční akce festivalu. Během něj se uskuteční hudební a taneční workshopy, vystoupení dětských romských folklorních souborů a romských hudebních kapel. Pro velký úspěch z let minulých nebude chybět unikátní vyřezávaný dřevěný kolotoč Matěje Holuba.
 • DEFILÉ
  pá 03. 6.
  VÁCLAVSKÉ NÁM.
  Páteční odpoledne ožije centrum Prahy pestrobarevným průvodem účastníků letošního Khamora. Tradiční defilé je pro mnoho Pražanů tou vůbec nejatraktivnější akcí festivalu.
 • DAJORI - PAVLÍNA MATIOVÁ
  st 01. 6.
  DIVADLO D21
  Premiéra autorského divadelního projektu herečky, zpěvačky a režisérky Pavlíny Matiové. Dajori (Maminka), jenž vznikl za podpory Ara Art, z.s., je monodramatem mapující příběhy i témata romských žen na pozadí základních historických milníků 20. století.
 • JAK JSEM SE STALA PARTYZÁNKOU
  st 01. 6.
  SKAUTSKÝ INSTITUT
  Promítání přelomového celovečerního dokumentárního počinu nesmírně talentované romské režisérky Very Lackové je hlavním filmovým tahákem letošního Khamora.
 • STORYTELLING
  po 30. 5.
  VILA ŠTVANICE
  Chcete-li zažít nezapomenutelný, kouzelný komponovaný večer plný vyprávění skvělých romských vypravěčů, nemůžete ve Vile Štvanice chybět.
 • DJELEM, DJELEM - DIVADLO TRAJO
  po 30. 5.
  DIVADLO D21
  V polovině minulého roku spatřil světlo světa unikátní divadelní projekt, v jehož rámci vzniklo v Rokycanech romské amatérské divadlo Trajo (Život). To navazuje na podobné divadlo, které krátce působilo v šedesátých letech minulého století. Za jeho vznikem tehdy – stejně jako dnes – stojí romská spi
 • ÓDA NA RADOST - Martin Oláh
  ne 29. 5.
  (A)VOID FLOATING GALLERY
  „I v bolesti je radost každé ráno, když viděno je, co bylo nevídáno“ (básnická sbírka Martina Oláha „E phuv“) Óda na radost je nejenom závěrečná věta Deváté symfonie Ludwiga van Beethovena nebo báseň Fredricha Schillera, ale také titul hudební performance talentovaného romského básníka Martina Oláha
Next
bottom of page