English (UK)

Umělci a odborníci na romskou problematiku zahájí v úterý v Praze pětidenní mezinárodní festival romské kultury Khamoro (Slunce) 2001. Kulturní program, který se soustředí zejména do Divadla Archa, doprovodí řada seminářů.

První z nich se uskuteční ještě před oficiálním zahájením festivalu v úterý dopoledne v budově magistrátu.Představitelé EU v čele s vedoucím Delegace EU v Praze Ramirem Cibrianem tam budou besedovat o vztahu společenství a romského obyvatelstva.Ve středu se v budově magistrátu sejdou nad tématem vzdělávání Romů a vzdělávání o Romech experti na školství. V pátek se pod patronací Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky v ČR na stejném místě uskuteční seminář o migraci Romů jako fenoménu současnosti. Rozvoj a nové formy kultury Romů a uzákonění romštiny jako spisovného jazyka v evropském měřítku patří mezi témata semináře, který bude ve čtvrtek v Senátu.

Festival Khamoro se poprvé uskutečnil v roce 1999. Letos se mohou zájemci o romskou kultury těšit na jazzové koncerty i tradiční romskou hudbu. V divadle Archa vystoupí třikrát romské divadlo Roma Theater Pralipe. Akci zakončí v sobotu galakoncert, na němž vystoupí hudebníci z Maďarska, Turecka, Rumunska, Egypta, Dánska, Ruska a dalších zemí. Českou republiku bude reprezentovat zpěvačka Věra Bílá se skupinou Kale.

Videoklip

khamoro 2016 videospot titulni

Hlavní partneři

Pořadatelé

poradatele

 

Co se děje na Facebooku

Khamoro 2016 - program

letak khamoro 2016

 

Vernisáž výstavy Matěje Holuba

vystava holub letak small

 

Přání Khamoru k 18. narozeninám od Marty

prani 1 small

 

Dětský den Khamororo

khamororo letak small

 

Kontakt

logo-slovo21-adresa

Facebook

 

 

Copyright © 2017 Slovo 21, o. s. Created by Rynet.cz.
S5 Logo