English (UK)

V Praze dnes začal první Mezinárodní romský festival Khamoro ´99. V Divadle Komedie a klubu Roxy se tak během víkendu představí řada špičkových romských hudebníků a jiných umělců. Přestože hlavní náplň festivalu je romská hudba, dojde i na romské divadlo.

Jiří JANEČEK, redaktor
----------------------
V Praze dnes začal první Mezinárodní romský festival Khamoro ´99. V Divadle Komedie a klubu Roxy se tak během víkendu představí řada špičkových romských hudebníků a jiných umělců.

Jiří SVOBODA, redaktor
----------------------
Romský hudební soubor Amaradrom z Prahy se postaral o slavnostní zahájení Mezinárodního romského festivalu s velkým úspěchem, v průběhu víkendu však čeká na návštěvníky koncertu celá řada dalších romských umělců včetně hvězd ze zahraničí. To všechno bude doplněno řadou seminářů o rasismu, lidský právech a především o romské kultuře.

Marek POLÁK, Občanské sdružení Athingano
------------------
Já osobně za sebe bych si asi nejvíc přál, aby celá česká veřejnost poznala Romy malinko z jiný stránky, než jak je zvyklá denně třeba prostřednictvím těch různých černých kronik.

Jiří SVOBODA, redaktor
----------------------
Přestože hlavní náplň festivalu je romská hudba, dojde i na romské divadlo, a to v podání ruského souboru Romen. Hvězdou festivalu je oficiální královna romské hudby Esma Redžepova Teodosievská z Makedonie.

Esma Redžepova TEODOSIEVSKÁ
---------------------
Byla bych nejradši, kdyby festival pomohl a posloužil všem Romům, kteří žijí v České republice.

Jiří SVOBODA, redaktor
----------------------
Zatímco zahájení romského festivalu probíhá v Divadle Komedie, tak slavnostní galavečer proběhne zítra a to v klubu Roxy. Vystoupí na něm mimo jiné Věra Bílá a Kale a její jmenovkyně Lucie Bílá se slovenskou skupinou Diabolské husle.

Videoklip

khamoro 2016 videospot titulni

Hlavní partneři

Pořadatelé

poradatele

 

Co se děje na Facebooku

Khamoro 2016 - program

letak khamoro 2016

 

Vernisáž výstavy Matěje Holuba

vystava holub letak small

 

Přání Khamoru k 18. narozeninám od Marty

prani 1 small

 

Dětský den Khamororo

khamororo letak small

 

Kontakt

logo-slovo21-adresa

Facebook

 

 

Copyright © 2017 Slovo 21, o. s. Created by Rynet.cz.
S5 Logo