English (UK)
28
kvě
2015

Přímo v centru Prahy – v ulici Na Příkopě – se dnes od 14:00 můžete zapojit do pěveckých a tanečních workshopů! Pro všechny jsou samozřejmě zdarma!

 

Do olašských čapášů vás zasvětí členové brněnského tanečního souboru Merci, kteří svou precizností a rychlostí v tanci dokonce nadchli porotu i diváky jedné televizní talentové soutěže. Zažijte tak neopakovatelnou atmosféru a naučte se něco, na co běžně v tanečních nenarazíte!

A jestli neradi tančíte nebo vás hra na kytaru příliš neláká, pak nezoufejte! Letošní Khamoro vám nabídne i hlasovou průpravu. Pod širým nebem v centru Prahy se za doprovodu kytary budete moci naučit zpívat mezinárodní romskou hymnu Djelem, djelem.

Od 16:00 se pak nechte vtáhnout do vyprávění romských pamětníků, které vás čeká u kostela sv. Václava v Praze 5. Z jejich vyprávění se dozvíte třeba to, jak se žilo v osadách na východním Slovensku nebo naopak v oblasti jižní Moravy, kde Romové většinou bydleli pospolu s většinovým obyvatelstvem. Nebudou ale chybět ani historky o tom, v jakých situacích Romové používali kouzla a magii a jak se domlouvaly sňatky. Vašimi průvodci budou tři vypravěči – aktivista a herec Ladislav Goral, disident  Karel Holomek,  původní moravský Rom a Olga Fečová, zakladatelka dětského souboru Čhavorikani Luma a manželka významného romského primáše Jožky Feča.

Zobrazeno: 2924

Videoklip

khamoro 2016 videospot titulni

Hlavní partneři

Pořadatelé

poradatele

 

Co se děje na Facebooku

Khamoro 2016 - program

letak khamoro 2016

 

Vernisáž výstavy Matěje Holuba

vystava holub letak small

 

Přání Khamoru k 18. narozeninám od Marty

prani 1 small

 

Dětský den Khamororo

khamororo letak small

 

Kontakt

logo-slovo21-adresa

Facebook

 

 

Copyright © 2017 Slovo 21, o. s. Created by Rynet.cz.
S5 Logo